Czujnik do zastosowań w branży opakowaniowej

Scatec-2 Box firmy Baumer to czujnik pozwalający na wykrywanie indywidualnych opakowań w czasie ich transportu nawet w przypadku, gdy brak jednoznacznych przerw między kolejnymi opakowaniami. Jest on najnowszą wersją licznika Scatec, który również przewidziany jest do wykorzystania w sektorze opakowaniowym.

W typowym, klasycznym rozwiązaniu w celu zliczania indywidualnych paczek wymagane byłozaistnienie jednoznacznej przerwy między pakietami. Kiedy zmieniało się opakowanie – np. z białego na kolorowe, niejednokrotnie wymagana była także zmiana ustawień czujnika.

W przypadku zastosowania czujnika Scatec-2 Box nie ma potrzeby wykonywania tych dodatkowych prac. Działa on, zdaniem producenta, bardzo precyzyjnie i dokładnie nawet w przypadku pakietów bez przerw oraz nieregularnego transportu, wykrywa wszystkie typy opakowań niezależnie od koloru oraz powierzchni.

Cechy te umożliwiają przyśpieszenie procesu produkcyjnego – czas odpowiedzi urządzenia wynosi poniżej 400 ?s. Omawiany czujnik charakteryzuje się instalacją typu plug&play oraz współpracuje z oprogramowaniem diagnostycznym ScaDiag firmy Baumer.

W przypadku nieoczekiwanego zachowania się czujnika w czasie procesu produkcyjnego możliwe jest nagranie danych referencyjnych, a następnie przesłanie ich do wsparcia technicznego firmy Baumer, gdzie posłużą one do szybkiego określenia przyczyny problemu bez konieczności przerywania procesu.

www.newtech.com.pl