Czternaste targi wodno-kanalizacyjne 17-19maja, Bydgoszcz

Z zaproszenia skorzystało w tym roku 362 wystawców, 25 z nich to wystawcy zagraniczni, którzy najliczniej przyjechali z Niemiec. Na uwagę zasługuje fakt, iż po raz kolejny swoje stoisko prezentowała Ambasada Wielkiej Brytanii, a po raz pierwszy Ambasada Danii, która zgromadziła 7 wystawców. Również czeskie firmy próbowały swoich sił na targach, a także po wielu latach przerwy zanotowano obecność firmy ze Stanów Zjednoczonych.
Targi WOD-KAN od kilku lat rozrastają się ? w 2003 roku powierzchnia wystawowa netto wyniosła 5 862 m2, natomiast w bieżącym 9 515 m2. Proporcjonalnie wzrasta również liczba wystawców: w 2003 roku było ich 234, w bieżącym ? 362. Na uwagę zasługuje fakt, iż aktualnie wystawcy chętniej zamawiają duże, reprezentacyjne stoiska, które trudno jest przeoczyć potencjalnemu zwiedzającemu. Tendencja ta dotyczy głównie terenu zewnętrznego, gdzie w tym roku padł rekord powierzchni ? jedna z firm zamówiła powierzchnię 200 m2. Takie rekordy nie padały nawet w najlepszym okresie lat 90-tych, kiedy to gwałtowny wzrost gospodarczy dawał firmom możliwość organizowania swoich ekspozycji z prawdziwym rozmachem.
Podczas targów WOD-KAN nie tylko prezentowano najnowsze technologie i produkty. Specjalna komisja przyjrzała się 23 wyrobom zgłoszonym przez 22 firmy i przyznała statuetki Grand Prix.
Kolejne targi odbędą się za rok, planowany termin: od 30 maja do 1 czerwca 2007 r.