CSI Computer Systems for Industry – Interfejsy PROFIBUS, DeviceNet i CANopen z Advantecha

Firma Advantech wprowadziła na rynek nową rodzinę AD-CIF kart interfejsowych dla trzech najbardziej popularnych przemysłowych protokołów komunikacyjnych: PROFIBUS, Device-Net i CANopen. Karty dostępne są w formatach zgodnych ze sprzęgami PC/104, PCI-bus i PC-104-Plus. W formacie PC/104 dostępne są zarówno karty o funkcjonalności Master, jak i Slave; w przypadku pozostałych dwóch formatów dostępne są funkcjonalności Master.

Największą zaletą kart serii AD-CIF, w porównaniu z innymi kartami komunikacyjnymi, jest to, że wyposażone są w pamięć dwuwejściową. Pamięć ta umożliwia niezależną wymianę danych pomiędzy urządzeniami podłączonymi do magistrali terenowej. W rezultacie obciążenie procesora jest mniejsze a większe są szybkość i niezawodność transmisji.

Karty serii AD-CIF posiadają drivery dla systemów operacyjnych Windows 95/98/ME/NT/2000/XP oraz Linuksa. Korzystanie z kart dodatkowo ułatwia narzędzie konfiguracyjne SyCon System Configurator, zapewniające graficzny interfejs użytkownika danej magistrali terenowej wraz z systemem menu i automatycznym wyliczaniem parametrów magistrali.

www.csi.net.pl