COMAU SMART NJ 650 NAJNOWSZY ROBOT COMAU O ZWIĘKSZONYM UDŹWIGU

TURYN, 10 marca 2015 – Rodzina robotów Comau powiększyła się o nowy, wyróżniający się zwiększonym udźwigiem, model SMART NJ 650, który uzupełni naszą gamę robotów o dużym udźwigu. Nowa maszyna, udoskonalona w stosunku do poprzedniej wersji (SMART NJ 500), zaprojektowana została tak, aby sprostać zapotrzebowaniu rynku na roboty sprawnie manipulujące obiektami o znacznych rozmiarach i wadze.
Z technicznego punktu widzenia, robot posiada udźwig do 650 kg, ma maksymalny zasięg poziomy wynoszący 2,70 m oraz powtarzalność ISO 9283 od 0,15 mm. Podobnie jak inne roboty COMAU z gamy urządzeń o dużym udźwigu i zasięgu, SMART NJ 650 charakteryzuje się wysoką sztywnością, zwartą, kompaktową konstrukcją oraz zoptymalizowanym stosunkiem ładowność / udźwig.
SMART NJ 650 znakomicie sprawdza się w wielu zastosowaniach przemysłowych, takich jak przenoszenie, zgrzewanie punktowe dużych części karoserii w przemyśle motoryzacyjnym i manipulacja ciężkimi elementami w operacjach związanych z obsługą maszyn, a także paletyzacja, gratowanie i polerowanie, pakowanie oraz wszelkie rodzaje obróbki. Może być wykorzystywany w przemyśle spożywczym, odlewniczym, a także w innych rodzajach przemysłu.
“Nowy SMART NJ 650 pozwala nam rozszerzyć i ugruntować pozycję w segmentach rynkowych, w których konieczna jest obróbka ciężkich części" mówi Arturo Baroncelli, Segments Management Director (Dyrektor ds. Zarządzania Segmentami) w Comau. "Pozwala on także odpowiedzieć na potrzeby nowych obszarów produkcyjnych, w których stale wzrasta popyt na roboty o dużym udźwigu.”