COGNEX – DataMan® 50L

  Czytnik DataMan®50L chociaż posiada małe rozmiary jest bardzo efektywny w odczytywaniu kodu kreskowego. Jego rozmiary to tylko 23,5 mm × 27 mm × 43,5 mm i znajduje się w obudowie IP65. Jest idealnydo montażu w bardzo ciasnej przestrzeni na liniach produkcyjnych i maszynach. Czytnik DataMan 50L dostarczany jest wraz z chronioną technologią analizy zdjęć Hotbars™, która oferuje na rynku najwyższą skuteczność odczytu.

  Skuteczność odczytu ponad 99 %
  „Produkt ten jest optymalnym rozwiązaniem dla tych klientów, którzy chcą ulepszyć skuteczność odczytu, zwłaszcza jeżeli kody kreskowe mają wydrukowane na odblaskowych lub gnących się powierzchniach, lub muszą pracować z uszkodzonymi kodami kreskowymi“, mówi Carl Gerst, dyrektor działu identyfikacji produktów. „Nasza technologia już przez wiele lat zastępuje skanery laserowe w skomplikowanych aplikacjach odczytu kodu kreskowego, takich jak wielostronne skanowanie. Czytnik DataMan 50L oferuje najlepszą technologię odczytu kodów kreskowych 1D i skuteczność odczytu, która może przewyższać 99 %“, dodaje Gerst.

  Czytnik DataMan 50L zawiera wszystkie elementy, dzięki którym czytniki kodów kreskowych Cognex oferują najwyższą jakość. Są nimi:

  • Technologia analizy zdjęć Hotbars, która oferuje najwyższą skuteczność odczytu kodów kreskowych 1D, włącznie kodów kreskowych, które są uszkodzone, zniekształcone, rozmazane, podrapane, niskie lub niskokontrastowe.
  • Umiejętność analizowania przypadku „nieodczytania“ poprzez pokazania użytkownikowi tego, co widzi czytnik, czy to na żywo, bądź poprzez archiwizację zdjęć;
  • Konstrukcja bez ruchomych części, które mogłyby się zużyć i wymagać naprawy;

  Szybkie i proste ustawienie
  Czytnik DataMan 50L dysponuje trójpozycyjnymi soczewkami i zintegrowanym celownikiem w celu łatwiejszego ustawienia w różnych odległościach. Z uwagi na niewiarygodnie małe rozmiary, czytnik ten można zintegrować do prawie każdej istniejącej lub nowej instalacji.
  Więcej informacji na stronie www.cognex.com/50L. Kliknij tutaj, aby zagłosować na ten produkt w konkursie "PRODUKT ROKU 2013".