UR16e to najnowszy robot współpracujący w ofercie Universal Robots. UR16e o udźwigu 16 kg oraz zasięgu roboczym 900 mm zapewnia powtarzalność ruchu na poziomie 0,05 mm i umożliwia realizację procesów wymagających obsługi ciężkich elementów. Najnowszy robot Universal Robots został wprowadzony na rynek we wrześniu tego roku.
Stworzony na bazie innowacyjnej platformy e-Series cobot UR16e niesie ze sobą szereg korzyści i możliwości, takich jak:
• Szybkie i bezproblemowe wdrażanie z łatwym programowaniem, przy niewielkim zapotrzebowaniu na powierzchnię w zakładzie
UR16e prosto i szybko przyśpiesza proces automatyzacji. Łatwe programowanie i integrowanie – bez względu na doświadczenie użytkownika lub posiadaną wiedzę. Podobnie jak inne coboty UR, UR16e można rozpakować, zamontować w wybranym miejscu i zaprogramować do wykonywania określonego zadania – i to w czasie krótszym niż jedna godzina. Dzięki niewielkiemu zapotrzebowaniu na powierzchnię, a także zasięgowi do 900 mm UR16e może być łatwo zintegrowany z każdym środowiskiem produkcyjnym, nie powodując przy tym zakłóceń na produkcji.
• Rozwiązanie problemów z ergonomią przy jednoczesnym obniżaniu kosztów
Dzięki ładowności do 16 kg UR16e eliminuje problemy związane z ergonomią i produktywnością w pro¬cesach uwzględniających podnoszenie i przenoszenie ciężkich elementów i produktów, a także pomaga obniżać koszty i redukować znacząco czas przestojów.
• Idealny do transportu ciężkich materiałów i obsługi maszyn
Wytrzymały i niezawodny – UR16e nadaje się idealnie do automatyzacji procesów, w których istnieje potrzeba stosowania urządzeń o dużej ładowności oraz do obsługi maszyn CNC, w tym do obsługi wielu elementów naraz, gdzie wymaga się stale wysokiego poziomu precyzji.
Podobnie jak inne coboty e-Series UR, czyli UR3e, UR5e i UR10e, UR16e posiada wbudowany czujnik siły, 17 konfigurowalnych funkcji bezpieczeństwa, w tym czas zatrzymania i odległość zatrzymania, a także intuicyjne programowanie. Cobot UR16e spełnia najostrzejsze wymogi dotyczące zgodności i norm bezpieczeństwa w zakresie niezakłóconej współpracy na linii człowiek-robot, w tym EN ISO 13849-1, PLd, kategoria 3 oraz EN ISO 10218-1 (w całości).