CloudHMI – nowoczesna wizualizacja procesów

Opatentowane przez firmę Weintek urządzenie, które niedawno pojawiło się na rynku, jest przeznaczone do wizualizacji procesów głównie na urządzeniach mobilnych. CloudHMI jest dedykowany do dużych aplikacji, w których z powodzeniem może zastąpić niektóre systemy SCADA. Magazynowanie i akwizycja danych jest bardzo prosta w realizacji i nie stanowi problemu nawet dla początkujących użytkowników. Mamy do dyspozycji pamięć wewnętrzną urządzenia oraz nośniki pamięci, takie jak karty SD lub flash USB. Do większości plików, w których przechowywane są zdarzenia, alarmy czy operacje wykonywane przez użytkowników, mamy dostęp zdalny przez klienta FTP lub stronę WWW.
Oprogramowanie klienckie jest bezpłatne i jak na razie dostępne dla urządzeń z systemem Apple iOS oraz Windows. Idealnie współpracuje z pojemnościowymi ekranami dotykowymi, gdzie są rozpoznawane gesty, np. przy powiększaniu graficznych trendów. Tej samej aplikacji może używać jednocześnie do trzech użytkowników, którzy są rozróżniani przez system. Każdy z nich może jednocześnie łączyć się z trzema urządzeniami CloudHMI.
Oprócz klientów mobilnych możliwe jest też podłączenie dedykowanego ekranu stacjonarnego do CloudHMI. Jest to wyświetlacz o przekątnej 9,7" i dużej rozdzielczości z pojemnościową matrycą dotykową. Podłącza się go do sieci Ethernet, gdzie odnajduje wszystkie dostępne CloudHMI. Można go też zamontować w szafie tak, jak standardowy panel HMI.
W branżach takich jak automatykaprzemysłowa i systemy zarządzania budynkami coraz bardziej widoczny jest trend odchodzenia od stacjonarnych HMI. Montowanie na maszynie panelu HMI z wyświetlaczem nie jest już tak oczywiste jak kiedyś. Zdalny dostęp jest coraz szerzej wykorzystywany, dając swobodę w użytkowaniu i pozwalając na oszczędność czasu.

Multiprojekt
ul. Fabryczna 20 A, 31-553 Kraków
tel. 12 413 90 58, e-mail: info@multiprojekt.pl, www.multiprojekt.pl