CEPA: Niemal 100% terminowość dostaw dzięki systemowi MONITOR ERP

  CEPA specjalizuje się w cieciu laserowym i wycinaniu z blach metalowych dla producentów wyrobów finalnych.Firma działa w rytmie produkcji na zamówienie, według specyfikacji przedstawionej przez klienta. Kluczowym elementem wpływającym na pozycję konkurencyjną jest zapewnienie najwyższej jakości określonej przez standardy światowe oraz optymalna terminowość, która w przypadku CEPA sięga aż 98%.
  Do największych klientów należą: ABB, Volvo, Hasselblad, Ruukki, Alstom oraz Alfa Laval. CEPA dostarczaswoim klientom bardzo różnorodne elementy. Wyroby wytwarzane w zakładzie są wykorzystywane m.in. w produkcji koparek, autobusów, do części ram, kabin oraz osprzętu silnika, czy elementów do mocowania. Głównym odbiorcą produktów CEPA jest nie tylko sektor transportowy, ale przede wszystkim przemysł medyczny, który zamawiam.in. wyrobów ze stali nierdzewnej. Polski zakład CEPA zyskał w 2015 roku niemal 30% wzrost zamówień, które w zeszłym roku sięgnęły ok. 20 tys. pozycji.
  Produkcja wspierana przez ERP
  Dzięki nowoczesnej technologii, kompletnemu procesowi produkcyjnemu oraz elastycznej i efektywnej organizacji pracy przedsiębiorstwo jest w stanie zrealizować zamówienie dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Integralną część środowiska produkcyjnego firmy CEPA stanowi kompleksowy system wspomagający zarządzanie Monitor ERP. Rozwiązanie zapewnia kompleksowe wsparcie działalności, zmniejsza ryzyko wystąpienia błędu oraz pozwala na zaoszczędzenie czasu i zasobów.
  – Bez systemu ERP trudno byłoby nam zapanować nad produkcją- mówi Jakub Stachura, Dyrektor generalny w firmie CEPA. – Musielibyśmy również zwiększyć zatrudnienie o co najmniej 3 dodatkowe osoby wykonujące zadania, które obecnie są zautomatyzowane- dodaje.
  System ERP wspiera praktycznie wszystkie procesy, począwszy od zakupów, poprzez produkcję, sprzedaż, finanse i obsługę magazynów. Pracownicy CEPA doceniają w szczególności zalety elektronicznej wymiany danych (EDI), którą oferuje system Monitor. Dzięki rozwiązaniu można szybko, bezpiecznie i efektywnie przekazywać informacje w całym łańcuchu dostaw. Codziennie uaktualniane harmonogramy umożliwiają bieżącą kontrolę statusu produkcji,
  a elektroniczny transfer danych dotyczących zamówień przyśpiesza procesy handlowe. Ogromnym udogodnieniem są również mobilne czytniki kodów kreskowych pozwalające na przegląd stanów magazynowych.
  – System obsługuje także proces kontroli jakości, zapewniając możliwość rejestrowania niezgodności oraz obsługi reklamacji. W rezultacie mamy szansę wprowadzenia działań korygujących i korekcyjnych
  w dziale jakości” – dodaje Jakub Stachura.
  Perfekcyjna terminowość
  Firma CEPA szczyci się terminowością dostaw na poziomie 98%. Wynik ten nie byłby niemożliwy do osiągnięcia gdyby nie efektywny system ERP umożliwiający kontrolę procesu produkcyjnego na każdym etapie.
  – Terminowość w naszej branży to podstawa. Jest to kluczowa cecha, na którą zwracają uwagę klienci decydując się na wybór podwykonawcy – wyjaśnia Jakub Stachura.
  Dodatkowo, przypomnienia i alerty generowane przez system ERP sprawiają, że żadna ważna dla przedsiębiorstwa kwestia nie umyka uwadze pracowników, począwszy od wystawienia faktury po terminową odpowiedź na reklamację.
  Przede wszystkim wygoda
  Monitor ERP oferuje systemy dedykowane firmom produkcyjnym, dzięki czemu wdrożenie przebiega niezwykle sprawnie, a oferowane funkcje w znaczący sposób wspierają działanie firmy.Przyjazny i intuicyjny interfejs sprawia, że pracownicy szybko uczą się obsługi systemu.
  – System MONITOR ERP jest dużo wygodniejszy niż inne używane przeze mnie rozwiązania. To aplikacja dla firmy produkcyjnej, stąd zaraz po instalacji nie wymaga adaptacji, ponieważ wszystkie potrzebne funkcjonalności ma już w sobie – przyznaje Jakub Stachura.
  Wkrótce CEPA zamierza usprawnić procesy planistyczne i rozszerzyć funkcjonalność terminali do raportowania na każde stanowisko pracy. Celem firmy jest całkowita eliminacja papierowych zamówień produkcyjnych. Kolejnym krokiem na drodze ku unowocześnieniu będzie pełna automatyzacja wszystkich procesów przedsiębiorstwa.
  Kluczowe fakty:
  Firma: CEPA Sp. z o.o.
  Branża: obróbka laserowa, tłoczenie, prasowanie materiałów dla przemysłu mechanicznego
  Okres użytkowania systemu: od 2004 roku
  Wykorzystane moduły: wszystkie
  Liczba pracowników w Polsce: 50
  Liczba użytkowników: 11

  Kluczowe korzyści systemu Monitor ERP wskazane przez klienta

  • Kompleksowe wsparcie działalności firmy
  • Oszczędność czasu i zasobów
  • Możliwość kontroli zamówień i stanów magazynowych
  • Elektroniczna wymiana danych
  • Wsparcie całego procesu produkcyjnego
  • Rozwiązanie dedykowane firmom produkcyjnym

  Kontakt:
  JarosławJaśkiewicz 
  Business Development Manager 
  Monitor ERP System
  E: jaroslaw.jaskiewicz@monitorerp.com
  T: 0048 728 385 080