Carrier uruchamia i-Vu v9, oferujący jeszcze lepsze wrażenia użytkowe i bezpieczeństwo

Fot. Carrier

Carrier ogłosił w dniu dzisiejszym premierę najnowszej wersji swojego oprogramowania do automatyzacji budynków i-Vu® v9. Nowe oprogramowanie odmienia standardy wydajności i łatwości obsługi w zarządzaniu działaniem budynków, zapewniając operatorom narzędzia potrzebne do usprawnienia operacji i optymalizacji funkcjonowania budynków w czasie rzeczywistym.

Carrier jest częścią Carrier Global Corporation, światowego lidera w dziedzinie inteligentnych rozwiązań klimatycznych i energetycznych.

– Pakiet nowych funkcji wprowadzonych w i-Vu v9 odpowiada rosnącym wymaganiom w zakresie efektywnego i zrównoważonego zarządzania budynkami – powiedział Mark Jones, Business Manager w Carrier Controls. – Stale udoskonalając i ulepszając system i-Vu, Carrier dba o to, aby nasi klienci byli wyposażeni w niezbędne narzędzia, które pomogą im zoptymalizować systemy HVAC marki Carrier i osiągnąć cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. –

Wiele nowych funkcji i-Vu v9 ma na celu poprawę wrażeń użytkowych. Operatorzy mają teraz do dyspozycji ulepszoną nawigację i funkcjonalność, dzięki czemu zarządzanie środowiskami budynków jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nowy widok podsumowania alarmów w oprogramowaniu pozwala operatorom zobaczyć, gdzie występuje koncentracja alarmów, co umożliwia im wskazanie obszarów o najwyższej częstotliwości alarmów, dzięki czemu mogą skuteczniej przydzielać zasoby i szybciej reagować na krytyczne zdarzenia. Również opcje filtrowania, możliwość przeglądania alarmów z określonego okresu oraz możliwość wyszukiwania źródła alarmu lub lokalizacji czynią zarządzanie alarmami bardziej intuicyjnym.

i-Vu v9 oferuje również ulepszoną funkcję zarządzania zasobami. Do folderu zasobów systemu i-Vu można dodać dokumentację projektu, a następnie osadzić łącza do tych dokumentów w grafikach i-Vu lub schematach instalacji, aby ułatwić użytkownikom poruszanie się po systemie i-Vu.

Ewolucja szybkości protokołów i architektur sieciowych z biegiem czasu znacznie zwiększyła wydajność i szybkość pobierania danych przez kontroler. Wraz z wprowadzeniem i-Vu v9, użytkownicy mogą wykorzystać te szybsze prędkości pobierania do przyspieszenia aktualizacji sterowników. Oprócz jednoczesnego pobierania danych z serwera i-Vu do routerów BACnet w sieci IP, wersja v9 umożliwia teraz jednoczesne pobieranie danych z maksymalnie dziesięciu sterowników do sieci IP za routerem BACnet.

Na pierwszym planie w nowej wersji i-Vu® v9 stoi również bezpieczeństwo, zgodnie z ciągłym zaangażowaniem firmy Carrier w kwestie bezpieczeństwa. Za pomocą nowego opcjonalnego dodatku umożliwiającego jednokrotne logowanie (SSO) operatorzy mogą dokonać integracji z wybranym dostawcą tożsamości SAML 2.0 lub OIDC, aby uzyskać wygodniejszy i bezpieczniejszy dostęp do swojego systemu i-Vu. Ta funkcja działa bezproblemowo z tradycyjnym procesem logowania do i-Vu, łącząc wygodę SSO z solidnością struktury uwierzytelniania i-Vu. Najnowsze oprogramowanie zawiera również kompleksowy raport bezpieczeństwa z funkcją planowania, oferujący operatorom szczegółowy przegląd statusu bezpieczeństwa ich systemu w dowolnym momencie. Ponadto wprowadzono ulepszenia uprawnień użytkowników, dzięki czemu operatorzy mają teraz większą i bardziej szczegółową kontrolę nad kompetencjami użytkowników w systemie.

i-Vu v9 wprowadza również interfejs API REST do odczytu danych alarmowych, umożliwiając płynną integrację z aplikacjami i systemami innych dostawców. Ten interfejs API umożliwia programistom tworzenie własnych aplikacji wykorzystujących bieżące dane z systemu i-Vu w celu skrócenia czasu reakcji na krytyczne alarmy i dalszej automatyzacji poprawiającej wydajność operacyjną.

Wprowadzając tę aktualizację, firma Carrier wychodzi naprzeciw zmieniającym się potrzebom zarządców i właścicieli budynków, dostarczając innowacyjne rozwiązania, które zwiększają komfort użytkowania, bezpieczeństwo i wydajność operacyjną systemów HVAC marki Carrier.

Aby dowiedzieć się więcej na temat systemu automatyki budynkowej i-Vu, zapraszamy na stronę https://www.carrier.com/commercial/en/eu/products/controls-solutions/customized-solutions-for-controls/