Bramka protokołów Weintek cMT-G04

cMT-G04 jest wyposażony w switch dwuportowy (SW) i jeden port Ethernet (LAN/WAN). Poprzez połączenie urządzenia górnej warstwy (HMI/SCADA) i wychodzącego urządzenia (PLC) z portami SW, cMT-G04 tworzy połączenie między warstwami i urządzeniem. Jednocześnie pozostaje całkowicie niewidocznym dla systemu, co nie ma wpływu na wykonywane operacje. Podłączenie odbywa się bez potrzeby instalowania dodatkowego switcha ethernetowego. W następnej wersji oprogramowania jest przewidziana funkcjonalność pozwalająca na automatyczne wykrycie protokołu podłączonych urządzeń.

Urządzenie to może niezależnie komunikować się z urządzeniami i konwertować protokoły do MQTT, OPC UA i SQL, bezproblemowo integrując dane z IIoT. Sterowniki obsługujące połączenie mostowe zostały dokładnie przetestowane przez zespół Badań i Rozwoju Weintek, aby zapewnić stabilną i niezawodną komunikację. Opierając się na koncepcji projektowej cMT-G01/G02, cMT-G04 jest tak kompaktowe, energooszczędne i łatwe do zainstalowania, jak jego poprzednicy, a jednocześnie zachowuje wiele funkcji analizy danych w interfejsie HMI, takie jak makra, transfer danych itd. Pod względem oprogramowania, cMT-G04 obsługuje zarówno oprogramowanie EasyBuilder Pro, jak i zmianę ustawiań przez przeglądarkę tak jak poprzednicy, dzięki czemu jego konfiguracja jest niezwykle intuicyjna i łatwa.

Oprócz wbudowanej obsługi głównych protokołów IIoT, bramka cMT-G04 obsługuje również EasyAccess 2.0, który umożliwia zdalny dostęp do systemu, a także przesyła powiadomienia PUSH o zdarzeniach i alarmach na urządzenia mobilne. Jest to szyfrowany tunel VPN dający też pośrednio dostęp np. do programu sterownika PLC, który jest podłączony do cMT-G04.
Dzięki dołączeniu modelu cMT-G04 do grupy bramek protokołów Weintek, seria cMT może pomóc większej liczbie użytkowników w rozwiązywaniu dylematów związanych z modernizacją systemu automatyki. Nowa bramka połączy urządzenia zarówno nowe, jak i te starszych generacji z Przemysłowym Internetem Rzeczy, co przyniesie wartość dodaną do Państwa aplikacji.