Brady wprowadza na rynek najlżejszą etykietę RFID do ciężkich zastosowań

Brady Corporation, światowy ekspert w zakresie identyfikacji, wprowadza właśnie do sprzedaży innowacyjną i superlekką (< 2 g) etykietę RFID. Ta samoprzylepna etykieta, którą można drukować i programować na miejscu w zakładzie, zachowuje odporność na czynniki takie jak ścieranie, ekstremalne temperatury i substancje chemiczne, na których działanie wystawione są statki powietrze podczas produkcji, lotów i serwisu.
Zalety oznaczania elementów przy pomocy RFID

Inteligentne oznaczanie części przy pomocy RFID stanowi odpowiedź n rosnące zapotrzebowanie na wydajną i bezbłędną identyfikację komponentów w coraz bardziej złożonych, globalnych łańcuchach ostaw. Identyfikacja każdego elementu przy pomocy etykiety RFID umożliwia automatyczne wprowadzanie danych, powoduje widoczność produkcji i zapasów w czasie rzeczywistym, pełną widoczność łańcucha dostaw oraz optymalizację procesów biznesowych dla producentów branży lotniczej. Z kolei zaletą dla linii lotniczych jest zautomatyzowane monitorowanie cyklu życia elementów, co zwiększa bezpieczeństwo i wydajność serwisu.

Superlekkie wykonanie


Firma Brady stworzyła niezwykle trwałą etykietę identyfikacyjną z wbudowanym chipem RFID, ważącą mniej niż 2 gramy. Etykieta RFID sprawdza się równie dobrze na metalu co na materiałach kompozytowych, na powierzchniach płaskich i wypukłych, a także może wytrzymać ekstremalne warunki środowiskowe bez konieczności stosowania zewnętrznej warstwy laminatu. Ten samoprzylepny materiał łatwo daje się przymocować do elementów różnego typu.

Druk i programowanie na miejscu w zakładzie


Rozwiązanie firmy Brady w zakresie druku i programowania RFID na miejscu w zakładzie pozwala użytkownikom jednocześnie programować chip RFID i drukować informacje na etykiecie w rozdzielczości 600 dpi. Intuicyjne oprogramowanie, w które zaopatrzona jest drukarka, oferuje możliwości od ręcznego do w pełni zautomatyzowanego wpisywania danych, oferując także zintegrowany proces walidacji pozwalający na precyzyjne oznaczanie części. Oprogramowanie to jest w pełni zgodne ze specyfikacją branży lotniczej ATA Spec 2000. Konfiguracja systemu na terenie zakładu pozwala producentom z branży lotniczej na druk i programowanie etykiet RFID firmy Brady w czasie poniżej 15 sekund, a także powstanie pełnej, elektronicznej „metryki urodzenia” elementu, która w pełni zastępuje dokumentację papierową.

Pełna automatyzacja

Firma Brady dostarcza zadrukowane i zaprogramowane etykiety RFID według specyfikacji producentów lub dostarcza system z konfiguracją druku i programowania na terenie zakładu wraz z pustymi etykietami, a także usługami tworzenia etykiet RFID na żądanie w zakładzie producenta. Kolejnym krokiem może być wyposażenie linii produkcyjnych w skanery połączone z systemem ERP przedsiębiorstwa, które sczytują i dodają informacje do chipaRFID, dzięki czemu zapewniana jest kompletna i automatyczna widoczność elementów na całej linii montażowej. Strategiczne dane, które generowane są automatycznie w ramach automatycznej konfiguracji RFID, umożliwiają potencjalnie usprawnienia procesowe, większy zakres danych do prognozowania produkcji elementów, zmniejszenie zapasów bezpieczeństwa oraz zwiększenie satysfakcji klienta.