B&R Automatyka Przemysłowa – Nowa Generacja Komputerów Przemysłowych

B&R Automatyka Przemysłowa

Nowa Generacja Komputerów Przemysłowych

Konstrukcja modułowa oszczędzająca miejsce, różnorodna ilość gniazd, wysoko wytrzymałe materiały oraz nowoczesna konstrukcja przyszłości z systemem łównym odseparowanym od interfejsu graficznego, to tylko kilka cech charakteryzujących nową generację komputerów przemysłowych B&R, APC620 oraz APC630.

Wysoki stopień modułowości konstrukcji pozwala B&R obsługiwać różnorodne aplikacje komputerów przemysłowych. Możliwy jest wybór pomiędzy rozwiązaniami z 1, 2 lub 4 gniazdami. Również konstrukcja interfejsów komunikacyjnych oraz jednostek wyświetlaczy jest modułowa. Interfejsy komunikacji z wyświetlaczem zorganizowane są jako moduły ?wtykane? (plug-in), przez co każda nowa technologia transmisji sygnału wprowadzona w przyszłości będzie mogła być łatwo integrowana w APC620 oraz APC630. Podstawowy zestaw interfejsów obejmuje: dwa interfejsy Ethernet oraz szeregowe, jedno gniazdo dla kart Compact Flash, interfejs PS/2 dla klawiatury i myszki, oraz dwa porty USB. W miarę potrzeb możliwe jest podłączenie różnorodnych napędów (HDD, CD-ROM, CD-RW, DVD-ROM, FDD). W celu podłączenia wyświetlaczy dostępny jest port typu DVI Link oraz karty Short Distance Link (SDL) i Long Distance Link (LDL). Dla zaoszczędzenia jak największej ilości miejsca podczas montażu w szafie elektrycznej wszystkie przyłącza i interfejsy ulokowano w górnej części obudowy tak, by nie odstawały i nie powodowały zwiększenia głębokości montażowej.

Oprócz modułowości, w nowej rodzinie urządzeń można wyróżnić dwa systemy. Bezwentylatorowy system APC620 dedykowany dla wszelkiego rodzaju zadań automatyzacji ? od aplikacji SoftPLC z komunikacją sieciową po rozproszone systemy SCADA. APC630 jest komputerem przemysłowym spełniającym najwyższe wymagania odnośnie do procesorów.

W bezwentylatorowym APC620 komponenty wymagające specjalnego chłodzenia są ulokowane na płycie w taki sposób, by zapewnić najbardziej efektywne odprowadzanie ciepła do zewnętrznego radiatora. System ten wykonany jest na bazie nisko napięciowego procesora Intel Celeron, który nie wymaga dodatkowego chłodzenia. Eliminuje to również dodatkowe prace serwisowe związane z wymianą filtrów powietrza.

APC630 reprezentuje klasę wydajności dla aplikacji stawiających najwyższe wymagania względem procesora. Jego procesor Pentium M odznaczający się dużą wydajnością przy niskim poborze mocy jest idealny dla zastosowań przemysłowych. Pentium M współpracuje również z bardzo szybkim USB 2.0, który umożliwia przesył danych do 40 razy szybciej niż standard USB 1.1. Co więcej, jeden z dwóch interfejsów Ethernet może być zaprojektowany jako Gigabit Ethernet.

 www.br-automation.com