B&R Automatyka Przemysłowa – ACOPOSmicro

ACOPOSmicro SERVO jest w pełni kompatybilny z napędami dotychczas występującymi w ofercie pod względem programistycznym. Moduł ten obsługiwany jest tak, jak standardowe serwonapędy ACOPOS czy moduły do sterowania silnikami krokowymi serii ACOPOSmicro poprzez bloki funkcyjne PLCopen Motion. Umożliwia to z jednej strony wykorzystanie różnych rozwiązań napędowych w jednym projekcie, a z drugiej strony, bardzo proste przejście z silników krokowych na silniki serwo i odwrotnie.
ACOPOSmicro SERVO może jednocześnie obsługiwać dwie osie o mocy do 500 W każda. Powierzchnia potrzebna do instalacji napędu to mniej niż 50 cm2 na oś.

Stopień mocy ACOPOSmicro SERVO może być zasilany napięciem od 18 V do 80 V. W aplikacjach małej mocy tak niskie napięcie zasilania powoduje, że straty mocy na elementach półprzewodnikowych są bardzo niskie, co eliminuje konieczność stosowania skomplikowanych, a tymsamym drogich rozwiązań chłodzenia. Jeżeli chodzi o zasilanie ACOPOSmicro, to B&R proponuje zasilacz parametryzowany poprzez sieć, co daje zupełnie nowe możliwości dla maszyn i systemów pomiarowych.

Poza funkcją bezpiecznego wyłączenia momentu i obsługą wejść wyzwalających ACOPOSmicro SERVO ma jeszcze dodatkowe wyjście 24 V, które może być użyte np. do kontroli hamulca silnikowego. Dodatkowe opcjonalne moduły pozwalają na dostosowanie się do specyficznych wymagań klienta, bez potrzeby zwiększania przestrzeni potrzebnej na instalację napędu.

www.br-automation.com