BPS: nowa seria czujników ciśnienia firmy Balluff

Balluff wprowadza na rynek nową serię czujników ciśnienia BPS o stopniu ochrony IP 67 przeznaczoną do mediów gazowych i ciekłych. Wytrzymałe czujniki wyposażone są w wysokiej jakości, stabilne w długim okresie ceramiczne ogniwa obciążnikowe. Nowe urządzenia charakteryzują się również bardzo atrakcyjnym stosunkiem ceny do wydajności, prostą instalacją, wysokim komfortem użytkowania i duża precyzją. Duży, jasny i dobrze widoczny wyświetlacz zapewnia natychmiastowy podgląd stanu. Wyświetlane jestnie tylko aktualne ciśnienie systemu ( w następujących jednostkach: bar, mbar, PSI i MPa) – wyświetlacz umożliwia również prostą i szybką konfigurację czujników zgodnie ze standardem VDMA za pomocą dwóch przycisków i intuicyjnego menu.
 
Jedenaście wersji czujników BPS obejmuje zakresy ciśnienia od –1…0 bar do 0 …600 bar – istotne dla monitoringu ciśnienia różnych mediów wykorzystywanych w przemyśle. Typowym zastosowaniem czujników jest monitoring wyposażenia hydraulicznego i pneumatycznego. Nowa seria czujników ciśnienia firmy Balluff dostępna jest standardowo w plastikowej obudowie oraz w obudowie ze stali nierdzewnej w klasie wyższej. Seria czujników posiada dwa punkty przełączania bądź jedno wyjście przełączające i jedno analogowe (0…10V lub 4…20mA).

Dzięki kompaktowej konstrukcji czujniki mogą być z łatwością umieszczane w szafkach sterowniczych nie zabierając cennego miejsca. Wyświetlacz wraz panelem sterowniczym oraz przyłącza elektryczne mogą się obracać niezależnie od siebie w zakresie 320o. Czujniki posiadają gwint wewnętrzny G¼ i dzięki różnym opcjonalnym adapterom mogą być łatwo dostosowane do wielu różnych zakończeń..

Modele klasy wyższej, wyposażone w obudowę ze stali nierdzewnej i charakteryzujące się rozszerzonym zakresem temperatury pracy, przeznaczone są do wymagających zastosowań w trudnych warunkach, co sprawia że z powodzeniem można je stosować w turbinach wiatrowych, instalacjach morskich jak również w systemach HVAC.

www.balluff.pl