Bosch Rexroth wykorzystuje mechatronikę do obsługi zadań w obszarze przenoszenia – prosta i szybka metoda

Pakiet Smart Function Kit for Handling firmy Bosch Rexroth to gotowy do użytku podsystem mechatroniczny do obsługi zadań w obszarze przenoszenia. (Źródło obrazka: Bosch Rexroth AG)

Inteligentny system wieloosiowy – szybciej, wygodniej i oszczędniej niż kiedykolwiek wcześniej: firma Bosch Rexroth daje teraz taką możliwość oferując pakiet Smart Function Kit for Handling. Po wprowadzeniu pakietu Smart Function Kit for Pressing and Joining specjaliści w dziedzinie techniki przemieszczeń liniowych rozszerzają platformę Smart MechatroniX o kolejny wstępnie zdefiniowany podsystem z możliwością intuicyjnej obsługi. Nowy pakiet mechatroniczny pozwala użytkownikom zaoszczędzić czas, który pochłaniało projektowanie systemów wieloosiowych, zapewniając szybki zwrot inwestycji oraz w pełni zdigitalizowane rozwiązanie do obsługi zadań w obszarze przenoszenia. 

Nowy pakiet Smart Function Kit może być wykorzystywany w wielu obszarach, np. przenoszenia w zakładach produkcyjnych, montażu maszyn oraz pakowania. Procesy typu „podnieś i umieść” można teraz wykonywać w szybki i oszczędny sposób – kartezjański system wieloosiowy radzi sobie z ładunkami o różnych rozmiarach, wadze i formacie.

Inteligentny system wieloosiowy od jednego producenta

Pakiet Smart Function Kit for Handling można łatwo i intuicyjnie konfigurować korzystając z oprogramowania LinSelect. W kilka minut każdy może sprawdzić, który system najlepiej spełnia określone potrzeby. Dane z programu LinSelect można przesłać do konfiguratora, aby dokończyć tworzenie systemu. Zamówienia dokonuje się bezpośrednio w sklepie internetowym firmy Bosch Rexroth. Ten kompleksowy pakiet narzędzi pozwala nie tylko oszczędzić czas, ale także ogranicza potencjalne źródła błędów, np. w wyniku wielokrotnego wprowadzanie tych samych danych z użyciem różnych narzędzi.

Wszystko w jednym pakiecie: fabrycznie zmontowany system wieloosiowy z silnikiem, okablowaniem i akcesoriami oraz odpowiednim serwonapędem ctrlX wraz z kontrolerem. (Źródło obrazka: Bosch Rexroth AG)

Szybkie uruchamianie dzięki automatycznej parametryzacji napędu

Wstępnie zainstalowane oprogramowanie pozwala oszczędzić znaczną ilość czasu i pracy na etapie uruchamiania i integracji podsystemu. Parametryzacja całego systemu odbywa się automatycznie. Intuicyjna, graficzna obsługa za pomocą internetowego interfejsu HMI skraca również czas instalacji. Gotowe bloki funkcji ułatwiają programowanie procesu. W ten sposób można zrezygnować z kosztownych usług w zakresie programowania wykonywanych przez zewnętrznych dostawców. 

Wstępnie zainstalowane oprogramowanie może być wykorzystywane na różnych urządzeniach końcowych i obsługiwane bez konieczności dysponowania wiedzą w zakresie programowania. (Źródło obrazka: Bosch Rexroth AG)

Bosch Rexroth