Balluff po raz drugi z nagrodą Bosch Global Supplier Award

  Firma Balluff GmbH, partner w zakresie rozwiązań sensorycznych i systemów, została po raz drugi wyróżniona przez swojego klienta, firmę Robert Bosch GmbH, nagrodą Bosch Global Supplier Award.
  Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 15 lipca 2015 r. w Stuttgarcie. Jej hasło przewodnie brzmiało: „Siła współpracy — połączony świat”. Nagrody przyznano 58 partnerom z 11 krajów, wybranym spośród 30 000 dostawców. Firma Balluff została wyróżniona już po raz drugi.
  Przyznając nagrodę Bosch Global Supplier Award 2015, spółka Bosch Group nagradza najlepszych producentów i dostawców produktów lub usług — szczególnie tych wyróżniających się w zakresie jakości, kosztów, logistyki i innowacji.
  „Nagroda Bosch Global Supplier Award przeznaczona jest dla tych dostawców, którzy znacznie przyczynili się do sukcesu firmy Bosch”, powiedział w czasie ceremonii w Stuttgarcie dr Volkmar Denner, prezes zarządu firmy Bosch. „Nasi dostawcy są dla nas istotnymi partnerami w procesie realizacji idei «połączonego świata». Chcemy z nimi współpracować, opracowując korzystne rozwiązania dla naszych klientów”.
  Jednym z kryteriów przyznawania nagród była ocena dostawców wystawiona przez zakłady firmy Bosch na całym świecie. „W naszych oczach firma Balluff wyróżnia się skupieniem na potrzebach klienta, widocznym przede wszystkim w mechanizmach współpracy naszych firm, zarówno w zakresie rozwiązań elektronicznych, jak i organizacyjnych”, powiedział o tej współpracy Lars Nordström, globalny dyrektor w firmie Bosch, odpowiedzialny za zakupy na potrzeby działu konserwacji, napraw i przeglądów. Doceniono także rozbudowaną sieć zakładów produkcyjnych, sieć logistyczną i sieć usług doradczych firmy Balluff oraz silną motywację całego zespołu ds. kluczowych klientów.
  Florian Hermle, dyrektor generalny Grupy Balluff, nie kryje dumy. Razem z kierownikiem ds. kluczowych klientów, Alessandro Guerrierim, odebrał nagrodę w imieniu firmy.
  „Przyznanie nam nagrody po raz drugi z rzędu dowodzi, że dotrzymujemy naszych własnych standardów ścisłej współpracy z naszymi klientami. Jestem dumny z tego, iż szczególny nacisk jaki kładziemy na potrzeby klienta, został doceniony z globalnej perspektywy. Oznacza to, że jako firma działamy globalnie i jesteśmy w stanie spełnić wysokie wymagania firmy Bosch na całym świecie — od sprzedaży, przez opracowywanie produktów, po łańcuch dostaw”.
  Obie firmy zgadzają się w kwestii tzw. Internetu rzeczy (ang. Internet of Things) — Volkmar Denner stwierdza: „Koncepcja ta jeszcze dobitniej podkreśla znaczenie konkurencyjnych i połączonych łańcuchów dostaw. Naszym celemjest osiągnięcie ideału w tym zakresie”. Ponadto podkreślił, że silne, długoterminowe relacje z dostawcami są niezwykle istotne dla osiągnięcia tego celu oraz stymulują rozwój rozwiązań sieciowych.
  W imieniu firmy nagrodę odebrali Florian Hermle, dyrektor generalny Grupy Balluff, oraz Alessandro Guerrieri, kierownik ds. kluczowych klientów.