AUTOMATICON 2009 – filmy wideo z targów [aktualizacja]

Zamów film z prezentacją swojej firmy
Tegoroczny Automaticon zgromadził około 330 wystawców, którzy prezentowali produkty ponad 600 marek. Stali bywalcy targów zauważyli brak kilku dużych firm o światowej renomie, jak: Honeywell, Moeller czy Rockwell Automation. Jednocześnie organizatorzy odnotowali wyraźny wzrost zainteresowania ze strony małych i średnich firm polskich.
###NEWS_VIDEO_1###
###NEWS_VIDEO_2###

Według zarządu targów, taka sytuacja napawa ogromnym optymizmem, gdyż jest dowodem, że nasza gospodarka na tle reszty świata ma się całkiem dobrze.
###NEWS_VIDEO_3###
Według przedstawicieli wystawy nadszedł świetny okres na dokonywanie inwestycji i modernizowanie linii produkcyjnych. Po pierwsze można to zrobić tanio, a po drugie, gdy gospodarka zacznie ponownie się rozwijać, zmodernizowane zakłady przemysłowe będą miały ogromną przewagę konkurencyjną nad tymi, które przespały swoją szansę.
###NEWS_VIDEO_4###
###NEWS_VIDEO_14###

Nie wszyscy wystawcy zgodzili się z powyższym twierdzeniem. Niektórzy przyznali, że zanotowali znaczące, nawet 30-procentowe spadki sprzedaży w porównaniu z 2008 rokiem.
###NEWS_VIDEO_5###
Większość jednak tryskała optymizmem przekonując, że polski rynek ? póki co ? wciąż jest bardzo chłonny. Potwierdza to frekwencja, która w niewiele odbiegała od tej, do której przyzwyczaiły nas te popularne targi.
###NEWS_VIDEO_6###

Automaticon już rok temu dodał do nazwy termin Elektronika, co tym razem było szczególnie wyraźnie widoczne. Oczywiście nie brakowało także wszechobecnych robotów, systemów bezpieczeństwa, paneli operatorskich, urządzeń pomiarowych oraz systemów sterowania.
###NEWS_VIDEO_7###
W trakcie trwania targów odbywało się szereg seminariów oraz debata dotycząca współpracy nauki z przemysłem zorganizowana przez redakcję Control Engineering Polska (treść debaty opublikujemy w czerwcowym wydaniu pisma). Tradycyjnie już kilku wystawców (wśród nich Pepperl+Fuchs), zdecydowało się na dodatkowe prezentacje w specjalnie w tym celu oprzyrządowanych samochodach.
###NEWS_VIDEO_8###

W tym roku nagrody za najlepsze spośród prezentowanych produktów otrzymali: Automatic Systems Engineering za urządzenie Tank Surge Protector do ochrony przeciwprzepięciowej aparatury kontrolno-pomiarowej w strefach zagrożonych wybuchem; B&R Automatyka Przemysłowa za zintegrowany system bezpieczeństwa Integrated Safety; Endress + Hauser za układ do pomiaru gęstości Liquiphant M Density; MPL Technology za zintegrowany system sterowania iQ (na grafice obok); Sabur za SoiRE – System Odczytu i Rozliczania Energii w oparciu o technologię AutomationServer firmy SAIA-BURGESS; Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP za urządzenia mikrofalowe do pomiaru wilgotności.
###NEWS_VIDEO_9###
Kolejny Automaticon odbędzie się w kwietniu 2010 roku. Zapewne odbędzie się na większej przestrzeni, co umożliwi długo oczekiwana nowa, czwarta hala Warszawskiego Centrum EXPO XXI o powierzchni 3600 m kw.
###NEWS_VIDEO_10###
###NEWS_VIDEO_11###
###NEWS_VIDEO_12###
###NEWS_VIDEO_13###
Więcej filmów z Targów AUTOMATICON 2009 oraz innych wydarzeń z rynku automatyki na naszym kanale filmowym pod adresem: www.youtube.com/TradeMediaInt