ASTOR wyposaża Politechnikę Poznańską

W ramach akcji wspierania przez firmę ASTOR edukacji, przekazano Katedrze Sterowania i Inżynierii Systemów Politechniki Poznańskiej (Wydział Informatyki i Zarządzania) zestaw szkoleniowy do celów dydaktycznych. W spotkaniu zorganizowanym z tej okazji udział wzięli ze strony ASTOR Piotr Gładysz oraz Maciej Gorączko, natomiast Katedrę Sterowania i Inżynierii Systemów reprezentował Kierownik Katedry, prof. dr hab. inż. Krzysztof Kozłowski oraz dr inż.Piotr Sauer.

   
Przekazany w ramach specjalnej oferty edukacyjnej zestaw zawiera bogato wyposażony, najnowszej generacji kontroler GE Fanuc PACSystems RX3i wraz z pakietem licencji oprogramowania przemysłowego GE Fanuc HMI/SCADA Cimplicity. W Laboratorium Automatyki Przemysłowej, pod opieką dr Piotra Sauera, szkolić się będą na nim studenci 4 i 5 roku kierunku Automatyka  i Zarządzanie. Przekazany zestaw będzie również wykorzystywany do realizacji prac inżynierskich i magisterskich.

Dzięki stałej współpracy Politechniki Poznańskiej z firmą ASTOR, w Laboratorium Automatyki Przemysłowej zainstalowano już sterownik GE Fanuc VersaMax Micro oraz pakiet 21 licencji oprogramowania Wonderware, które są wykorzystywane przez studentów na zajęciach dydaktycznych oraz w pracach inżynierskich i magisterskich. Dzięki bogato wyposażonemu laboratorium już w trakcie studiów przyszli automatycy mają możliwość szkolenia się i zdobywania doświadczenia na najnowszej generacji sprzęcie znanych marek, co znacznie podnosi ich konkurencyjność na rynku pracy.  

W najbliższym czasie dr Sauer planuje wzbogacić laboratorium w stanowisko do nauki obsługi i programowania serwonapędów z wykorzystaniem produktów GE Fanuc oraz wzbogacić kontroler PACSystems RX3i w rozproszony układ we/wy.