Ambasada USA wykorzystuje najnowsze technologie

  W ramach międzynarodowego projektu Liga Zielonych Ambasad w siedzibie Ambasadora Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie zamontowano elektroniczne termostaty living by Danfoss. Danfoss przekazał urządzenia o wartości bliskiej 50 000 zł. Dzięki wykorzystaniu najwyższej technologii konsumpcja energii w rezydencji Ambasadora spadnie o 23%.

  Bezprzewodowy system regulacji Danfoss Link™ dba od dziś o komfort cieplny i wysoką efektywność energetyczną budynku położonego przy ul. Idzikowskiego w Warszawie. Aby zagwarantować prawidłową regulację całego obiektu konieczne było zainstalowanie trzech pełnych systemów składających się w sumie z 73 głowic living connectâ i 3 centralnych paneli sterujących Danfoss Link™.

  Projekt Liga Zielonych Ambasad jest globalną inicjatywą, w której udział bierze ponad70 placówek dyplomatycznych na całym świecie. Jego celem jest prezentowanie i popularyzowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych zwiększających efektywność energetyczną. Oprócz firmy Danfoss w projekcie uczestniczą również takie firmy jak: 3M, Belkin, Green-Light, Niagara, Phillips oraz Whirlpool.

   

  Naszą intencją było nie tylko zredukowanie kosztów związanych z ogrzewaniem, ale również stworzenie komfortowych warunków pracy i zaprezentowanie naszych osiągnięć związanych z efektywnością energetyczną – mówi Dorota Jezierska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w firmie Danfoss.

   

  System regulacji został zaprojektowany tak, żeby bezprzewodowo łączyć wszystkie elementy ogrzewania
  i jednocześnie dawać możliwość indywidualnego dostosowania temperatury. Najnowsza technologia pozwala na dostosowanie temperatury w każdym pomieszczeniu z jednego miejsca oraz sterowanie innymi urządzeniami elektrycznymi działającymi na zasadzie włącz/wyłącz.

   

  Rozwiązanie Danfoss pozwala na bardzo precyzyjną regulację temperatury zależności od funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń. Dzięki temu temperatura będzie obniżana np. w czasie, kiedy nikt nie korzysta z pomieszczenia. Wystarczy jedynie zaprogramować system, tak żeby uwzględniał cykl dnia użytkowników. Twórcy produktów z serii living by Danfoss położyli ogromny nacisk na zapewnienie intuicyjnej obsługi, dlatego programowanie jest dziecinnie proste. Zainstalowane termostaty living connectâ  wyczują nawet moment, w którym pomieszczenie jest wietrzone i same obniżą temperaturę
  na 30 minut, aby uniknąć strat energii.

  Korzyści płynące z wykorzystania systemu Danfoss Link™ to również wygoda użytkowania, komfort cieplny, oszczędność energii oraz nowoczesny design.