Advantech wprowadza na rynek nową pamięć z ultraszerokim zakresem temperatur roboczych dla zastosowań w pojazdach i przemyśle ciężkim

Advantech, wiodący dostawca wbudowanych rozwiązań komputerowych na całym świecie, ma przyjemność zaprezentować nowy produkt SQR-SD4E ? nową, solidną pamięcią SQRAM DDR4 3200, charakteryzującą się ultraszerokim zakresem temperatur roboczych. Rozwiązanie to jest gwarantem niezawodności i stabilności działania w środowisku przemysłowym w szerokim zakresie temperatur od -40 do 125°C. Pamięć SQR-SD4E jest odpowiedzią na problemy związane z nadmiernym nagrzewaniem się i korzysta z rozwiązania DRAM IC firmy Micron dedykowanego do przemysłu motoryzacyjnego, które natywnie pracuje w zakresie temperatur od -40 to 125°C. Nowe rozwiązanie firmy Advantech charakteryzuje się również innowacyjnym projektem i unikalnymi właściwościami, które zapewniają wyjątkową trwałość w otoczeniu wysokich temperatur, np. w przemyśle wojskowym, w pojazdach, w górnictwie i przemyśle ciężkim. 

Współczesne wysokowydajnościowe zastosowania komputerowe generują więcej ciepła niż kiedykolwiek, w szczególności do użytku zewnętrznego. Wysokie zapotrzebowanie rozwiązań komputerowych na energię elektryczną w krytycznych sektorach rynku oznacza, że problem zarządzania ciepłem staje się jeszcze bardziej istotny. Rozwiązanie SQR-SD4E firmy Advantech zostało zaprojektowane z zastosowaniem przemysłowej pamięci DRAM IC firmy Micron oraz drukowanej płytki wyposażonej w złote palce 30??, które sprawdzają się w zakresie temperatury roboczej od -40 do 125°C. Seria SQR-SD4E została poddana intensywnym długotrwałym testom wytrzymałościowym, aby zapewnić ich niezawodne działanie. Seria SQR-SD4E obsługuje również moduły pamięci SODIMM, dostępna jest z pojemnościami 8 GB/16 GB/32 GB i charakteryzuje się szybkością przesyłania danych 3200 MT/s.

Solidne i niezawodne

Aby spełnić wymogi stawiane przez krytyczne zastosowania przemysłowe, rozwiązanie SQR-SD4E firmy Advantech zostało zaprojektowane ze szczególnym naciskiem na wytrzymałość i wydajność. Wypełnienie materiałem epoksydowym zapewnia solidniejszą podstawę między chipem DRAM a podłożem i skutecznie zmniejsza naprężenie na krawędziach styku. Jednocześnie zapewniona jest lepsza ochrona przed wilgocią i innymi czynnikami środowiskowymi, dzięki czemu nowy moduł pamięci jest solidniejszy i trwalszy. 

Nie wszystkie wysokowydajnościowe wbudowane zastosowania komputerowe w pełni korzystają z technologii ze wzmocnioną konstrukcją z uwagi na wymóg szczególnie wydajnej pamięci. Pamięć SQRAM z serii SQR-SD4E dostępna jest z radiatorami z różnymi opcjami dla różnych przypadków zastosowania. Dodatkowe radiatory mogą odprowadzić więcej ciepła i utrzymują niską temperaturę modułu, zapobiegając jego przegrzewaniu się podczas pracy. Dodatkowe radiatory zwiększają zatem wytrzymałość modułów pamięci w najbardziej krytycznych środowiskach.

Unikatowe oprogramowanie do monitorowania temperatury 

Moduł SQRAM firmy Advantech dostarczany jest wraz z autorskim oprogramowaniem SQ Manager, które monitoruje stan pamięci DRAM w czasie rzeczywistym i zapewnia przydatne dane, takie jak wydajność pamięci dynamicznej, temperatura i zaawansowane ostrzeżenie przed przegrzaniem, które informują użytkownika o stanie systemu pamięci w trakcie pracy. Oprogramowanie SQ Manager może działać jako część systemu zarządzania temperaturą w czasie rzeczywistym. Aby uzyskać stabilną wydajność systemu, wyłączne oprogramowanie firmy Advantech w elastyczny sposób wspiera moduł do kontroli zdalnej Cloud Remote Control oraz wersje lokalne na każdym urządzeniu. Oprogramowanie można bezpłatnie pobrać ze strony Advantech.

Seria SQR-SD4E SQRAM DDR4 3200 firmy Advantech z ultraszerokim zakresem temperatur roboczych jest idealnym rozwiązaniem dla krytycznych sektorów branży przemysłowej. Jej solidna konstrukcja to najlepszy wybór dla zastosowań wrażliwych na temperaturę. Więcej informacji można uzyskać w najbliższym biurze sprzedaży lub odwiedzając witrynę Advantech: https://www.advantech.com/embedded-boards-design-in-services/ssd-dram/sq-ram.

SQRAM DDR4 3200 Ultra Temperature SODIMM ? główne cechy charakterystyczne 

  • Szybkość przesyłania danych: 3200 MT/s
  • Dostępna pojemność: 8GB ~ 32GB
  • Zastosowano moduł DRAM IC dla przemysłu motoryzacyjnego
  • Szeroki natywny zakres temperatur roboczych -40 ~ 125?
  • Obsługa oprogramowania SQRAM Manager

Advantech