ACS 580 – nowy falownik w ofercie APS SA

Białostocka spółka Automatyka Pomiary Sterowanie SA wprowadza do obrotu nowy przemiennik częstotliwości ACS580 firmy ABB. Spółka sprawdziła urządzenie w praktyce – w swoich inwestycjach.
ACS 580 to następca najbardziej uniwersalnej i najpopularniejszej serii przemienników częstotliwości firmy ABB – ACS550.
– Napęd świetnie nadaje się do wielu zastosowań w różnych gałęziach przemysłu, a jego uruchamianie i konfiguracja są niezwykle proste – mówi kierownik produktu, Jarosław Skorulski z APS SA.
Nowy falownik jest przystosowany do sterowania pompami, wentylatorami, przenośnikami, mieszadłami oraz wieloma innymi urządzeniami w aplikacjach zmienno- i stałomomentowych. Menu ustawień podstawowych w panelu sterowania, wraz z zaprogramowaną funkcją asystentów, znacznie przyspiesza i ułatwia uruchomienie napędu.  Wszystkie istotne funkcjonalności zostały wbudowane w standardzie, co eliminuje potrzebę zakupu dodatkowego osprzętu i upraszcza dobór urządzenia. Elementy takie jak: filtr EMC, dławik "swinging choke" o zmiennej indukcyjności, interfejs magistrali komunikacyjnej Modbus RTU oraz funkcja bezpiecznego wyłączenia momentu (STO) upraszczają dobór, montaż i obsługę napędu. Przemiennik przeznaczony jest do montażu naściennego w obudowie o stopniu ochrony IP21 i IP55, w zakresie mocy od 0,75 kW do 250 kW.
Nowy falownik będzie można kupić w sklepie internetowym białostockiej spółki Automatyka Pomiary Sterowanie SA od sierpnia br.  
– Jesteśmy dystrybutorem i partnerem handlowym firmy ABB, sprzedajemy jedne z najlepszych produktów na rynku napędów elektrycznych, szkolimy klientów i zapewniamy im profesjonalne doradztwo techniczne podczas rozruchu i eksploatacji – mówi kierownik biura handlowego APS S.A. Krzysztof Lotko. 
Spółka sprawdziła urządzenia w praktyce. Znajdują one zastosowanie w dużych obiektach klientów APS SA w takich gałęziach przemysłu jak elektrociepłownie, elektrownie, oczyszczalnie ścieków, wodociągi.
– Ich użytkownicy jednoznacznie  potwierdzają  ich niezawodność i bezawaryjność nawet w najbardziej zaawansowanych aplikacjach – dodaje Jarosław Skorulski.