ABB wśród najbardziej pożądanych pracodawców w Polsce

  ABB Sp. z o.o. znalazła się w czołówce najbardziej pożądanych pracodawców w Polsce. Firma zajęła drugie miejsce wśród pracodawców sklasyfikowanych wkategorii „Produkcja Przemysłowa”.

  Ranking opracowano na podstawie badania „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów”, przeprowadzonego przez Antal International pod patronatem Business Centre Club metodą CAWI oraz CATI. W badaniu udział wzięło 3085 pracowników średniego i wyższego szczebla – specjalistów i menedżerów z Polski, reprezentujących 9 dyscyplin.
  „Informacje o preferencjach specjalistów i menedżerów stanowią ważne źródło wiedzy obok badań opinii studentów czy wewnętrznych ocen pracowników. Unikalną cechą badania Antal International jest brak gotowej, zawężonej listy możliwości. Dzięki temu, każdy uczestnik badania może wybrać dowolną firmę” – podkreśla Artur Skiba, dyrektor zarządzający Antal International.

  Biorąc pod uwagę statystyki dla wszystkich sklasyfikowanych firm, najczęściej wymienianymi przez respondentów cechami pozytywnymi były wielkość i prestiż firmy (42 proc.), oferowane wynagrodzenie (37 proc.) oraz gwarancje stabilności zatrudnienia (35 proc.). W dalszej kolejności decydowały styl zarządzania i kultura organizacyjna w firmie, innowacyjność oraz możliwość awansu. ABB znalazła się w czołówce obok takich firm jak 3M Poland oraz GE.

  Zdaniem Jerzego Ciempiela, Dyrektora Departamentu Personalnego w ABB Sp. z o.o., ranking jest kolejnym potwierdzeniem prawidłowego wyboru jaki został dokonany przez spółkę kilka lat temu. „Jako pracodawca, i to coraz bardziej znaczący na krajowym rynku, inwestujemy i promujemy nasz wizerunek. Przedstawiamy pełne portfolio możliwości ABB w Polsce, w tym także te najbardziej atrakcyjne obszary jak Korporacyjne Centrum Badawcze czy Centrum Systemów Informatycznych w Krakowie. Jak wskazują dobitnie wyniki, wpływa to na umocnienie naszej pozycji na rynku jako atrakcyjnego pracodawcy. Fakt, że jesteśmy tak wysoko oceniani właśnie w kategorii „Produkcja przemysłowa” nie dziwi – to jest nasza najmocniejsza strona od wielu lat oraz powód do dumy” – powiedział Jerzy Ciempiel.

  ABB w Polsce od lat plasuje się wśród najbardziej cenionych przez kadrę techniczną firm w kraju. W ostatnim rankingu „Firma dla Inżyniera” ABB zajęła 3. miejsce.