ABB w stronę słońca

    ABB, dostawca technologii energetyki i automatyki, podpisał kontrakt Solar o wartości ponad 36 milionów dolarów z firmą LDK na dostawy systemów elektrycznych, wyposażenia, usługi inżynieringu i zarządzania projektem dla nowego zakładu produkcyjnego w Xinyu City w Chinach.

    Po zakończeniu budowy, zakład w prowincji Jiangxi będzie największą w Azji fabryką polisilikonu, z rocznymi zdolnościami produkcyjnymi sięgającymi 15 000 ton metrycznych. Polysilikon znajduje zastosowanie w produkcji mono i multikrystalicznych płyt słonecznych. To także główny surowiec do produkcji ogniw słonecznych służących do konwertowania energii słonecznej w elektryczną.

    Jako Główny Dostawca z Zakresu Energetyki, ABB zaopatrzy inwestycję w urządzenia, a także dostarczy usługę elektryfikacji zakładu, gwarantując dostęp do energii elektrycznej. Zakres dostaw obejmuje rozdzielnice niskiego i średniego napięcia, transformatory rozdzielcze i w pełni zaizolowane magistrale rurowe, jak również projekt, inżyniering i inne usługi.

    Otwarcie pierwszej linii produkcyjnej nowej fabryki jest zaplanowane na czwarty kwartał 2008 roku. W roku 2009 ma być już produkowanych od 5 000 do 7 000 ton metrycznych polisilikonu.

    LDK Solar Co. Ltd. to wytwórca multikrystalicznych płyt słonecznych, które sprzedaje globalnie producentom produktów fotowoltaicznych, włączając w to ogniwa słoneczne i słoneczne moduły.