ABB prezentuje robota YuMi

Podczas warsztatów organizowanych przez firmę ABB odwiedzający targi Automaticon 2018 mieli możliwość przyjrzenia się z bliska robotowi współpracującemu YuMi

Wszyscy odwiedzający targi Automaticon 2018, którzy są zainteresowani robotami współpracującymi YuMi, koniecznie powinni odwiedzić stoisko ABB. To doskonała okazja, żeby przyjrzeć się robotom YuMi z bliska i zaczerpnąć informacji na temat możliwości, jakie oferują te urządzenia.

Robot współpracujący YuMi ( nazwa powstała z połączenia słów „you and me”) wyposażony jest w elastyczne ramiona, system podający części, system do lokalizacji części oparty o kamerę.

Innowacyjny przyjazny człowiekowi robot dwuramienny o przełomowej funkcjonalności stworzony został po to, by odblokować ogromny potencjał automatyzacji w przemyśle. YuMi otwiera nową erę w automatyzacji. Przeznaczony jest między innymi do montażu niewielkich części, gdzie ludzie i roboty współpracują „ramię w ramię” przy tych samych zadaniach. Bezpieczeństwo jest wpisane w funkcjonalność robota. YuMi usuwa bariery będące przeszkodą na drodze do kolaboracji robota z człowiekiem, sprawiając że ogrodzenia i cele stają się czymś niepotrzebnym.

Roboty dwuramienne firmy ABB mają dokładną wizję, zręczne chwytaki, wyczulone czujniki siły, elastyczne oprogramowanie oraz wbudowane systemy bezpieczeństwa, które pozwalają na programowanie poprzez uczenie zamiast kodowanie.