7. Konferencja VIX Automation

Początek października to już tradycyjnie miesiąc, w którym odbywa się Konferencja VIX Automation. Tym razem klienci, partnerzy firmy oraz sympatycy idei Przemysł 4.0 spotkali się 3. i 4. października w Zakopanem pod hasłem „Wejdź na szczyt – Przemysł 4.0”.

Konferencje VIX Automation to nie tylko techniczne informacje dotyczące nowości w ofercie GE Digital, którego oprogramowanie dystrybuuje w Polsce VIX, ale także szerzej informacje o realnych wdrożeniach i sukcesach związanych z wdrożeniami. Wielu klientów pochwaliło się swoimi dokonaniami, m.in.. dr inż. Andrzej Sachajdak z Politechniki Śląskiej. O wdrożeniach rozwiązań z portfolio organizatora mówił także Paweł Czepiel, dyrektor handlowy w VIX Automation, zaś o dokonaniach w skali globalnej opowiedział Thomas Schulz, Channel Manager GE Digital.

W trakcie wydarzenia nie zabrakło innych tematów związanych z ideą Przemysłu 4.0, Krzysztof Nowak omówił wdrożenia rozwiązań addytywnych na polskim gruncie oraz technologię Multi Jet Fusion, innowacyjną technikę druku 3D od HP Inc. Na tegorocznej konferencji poruszyliśmy wątek wirtualizacji serwerów w świecie automatyki, dzięki gościom z firmy Omnitec.

Co roku Konferencja VIX Automation dostarcza także wrażeń duchowych. O harcie ducha i przełamywaniu własnych słabości, a także ludzkiej tęsknocie za ryzykiem opowiedział Piotr Pogon, polski fundraiser i maratończyk. Uczestnicy mogli także spotkać się z Jakubem Kotem, polskim skoczkiem narciarskim, trenerem i delegatem FIS, który opowiedział o ulubionym sporcie Polaków.

VIX Automation każdego roku zabiera uczestników konferencji na wizytę referencyjną do jednego ze swoich klientów, aby pokazać rozwiązania, które dystrybuuje, w akcji. W tym roku swoje podwoje otworzył przed gośćmi SEWiK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa. Gości powitał prezes Mirosław Sikora praz kierownik działu techniczno-inwestycyjnego Marcin Rafacz. W trakcie wizyty referencyjnej uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej o procesie oczyszczania wody oraz o wsparciu, jakie zapewnia SEWiK-owi wizualizacja zrealizowana przy pomocy oprogramowania SCADA/HMI GE iFIX.

Każda edycja konferencji to nowe realizacje, nowe wdrożenia i sukcesy, którymi chce się chwalić dystrybutor oprogramowania GE Digital, a samo wydarzenie tworzą wraz VIXem partnerzy (Reliability Solutions, 3D Center, Politechnika Śląska, Omnitec) oraz przede wszystkim klienci firmy. Co roku spotkania wspierają i promują najważniejsze wydawnictwa i portale traktujące o przemyśle i automatyce. Wydarzenie jest też olbrzymią porcją wiedzy o idei Przemysłu 4.0, które na stałe wpisało się w kalendarz tego typu imprez w Polsce. 

Konferencja, która rośnie wraz z katowicką firmą, zmienia obraz polskiego przemysłu i wytycza interesujące drogi rozwojowe dla każdego przedsiębiorstwa. Organizator zdradza, że już wie, gdzie odbędzie się 8. Konferencja VIX Automation, warto śledzić vix.com.pl, alby dowiedzieć się, gdzie zostaną Państwo zaproszeni za rok.