5G, Internet Rzeczy i modele biznesowe pozwalające wypłynąć na błękitny ocean

Źródło: Pixabay

Możliwości, jakie niesie ze sobą sieć 5G i rozwój Internetu Rzeczy, nowe modele biznesowe dające firmom szansę na uzyskanie przewagi konkurencyjnej oraz predyspozycja polskich przedsiębiorstw do wypływania na błękitny ocean będą tematem Diginno Innovation Session – dyskusji, która odbędzie się 9 marca 2020 roku w Warszawie, w ramach tegorocznej edycji Forum Gospodarczego TIME (https://fgtime.pl/). Zapraszamy osoby reprezentujące kadrę kierowniczą firm produkcyjnych i związanych z cyfryzacją tego sektora.

Sesja, zatytułowana „5G, Internet Rzeczy – kto będzie pływał w błękitnym oceanie? Nowe modele biznesowe w Przemyśle 4.0”, poświęcona będzie szansom wynikającym z rozwoju techniki i technologii, w szczególności sieci 5G i Internetu Rzeczy. Postaramy się znaleźć odpowiedź na pytania: czy polskie firmy są gotowe aby konkurować na nowych rynkach, czy widzą szanse wynikające z postępu technicznego i technologicznego, na ile prawodawstwo przewiduje zmiany i wychodzi im naprzeciw?

Dyskusja realizowana jest w ramach projektu Digital Innovation Network (DIGINNO), ukierunkowanego na przyspieszenie rozwoju gospodarki cyfrowej i przejścia na jednolity rynek cyfrowy w Regionie Morza Bałtyckiego. Sesję rozpocznie Idongesit Williams, wykładowca Uniwersytetu Aalborg w Kopenhadze wystąpieniem odnoszącym się do wyników Business Needs Assesment w regionie krajów Morza Bałtyckiego. Moderatorem panelu będzie Krzysztof Chełpiński (KIGEiT), natomiast w dyskusji udział wezmą Małgorzata Bieniaszewska (MB-Pneumatyka), Aleksander Poniewierski (EY), Andrzej Soldaty (Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości) oraz Paweł Wideł (Groupe PSA/Opel).

Sesja Diginno Innovation Session odbędzie się w poniedziałek 9 marca w godz. w godz. 14.00 – 15.15 w warszawskim hotelu Hilton przy ul. Grzybowskiej 63. Osoby zainteresowane udziałem zapraszamy do rejestracji: https://app.evenea.pl/event/diginno/

Więcej informacji o sesji: https://fgtime.pl/program/#1548707084053-a7488697-3772

Więcej informacji o programie DIGINNO na: https://kigeit.org.pl/diginno/