400 profesjonalistów rozmawiało w Jachrance o cyfryzacji procesu produkcyjnego w przedsiębiorstwie

Ponad 400 profesjonalistów z branży produkcyjnej wzięło udział w Automation University, dwudniowym wydarzeniu organizowanym przez Rockwell Automation, obejmującym sesje edukacyjne, praktyczne warsztaty i demonstracje. Łącznie podczas konferencji odbyło się ponad 30 sesji, prezentacji i dyskusji panelowych.

Wiodącym tematem rozmów podczas tegorocznej edycji była wizja The Connected Enterprise w odpowiedzi na postulaty IV rewolucji przemysłowej oraz jej praktyczny wpływ na sektory wielu branż przemysłu. Omawiano proces cyfrowej transformacji, kwestie bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa, tak ważnych w coraz bardziej zautomatyzowanych zakładach pracy. Goście mogli też zapoznać się z przykładami wdrożeń w Polsce i zobaczyć, jak technologie informacyjne (IT) i technologie operacyjne (OT) zbiegają się, aby zapewnić wyższą rentowność, niższe koszty operacyjne oraz krótszy czas wprowadzania produktów na rynek.

Na całym świecie Rockwell Automation realizuje wspólnie z Partnerami i przy udziale licznej grupy ekspertów i Klientów, lokalne i regionalne inicjatywy promujące najlepsze praktyki i doświadczenia w zakresie automatyzacji i cyfryzacji zakładów produkcyjnych” – powiedział Łukasz Niesłuchowski, nowy Dyrektor Rockwell Automation w Polsce.

Łukasz Niesłuchowski

Podczas konferencji, uczestnicy mogli także zobaczyć najnowsze produkty i rozwiązania Rockwell Automation: Safety, Process, Network Security, Midrange, Power Control oraz Connected Components. W tej samej części wystawienniczej swoje stoiska demonstracyjne przedstawiły także firmy z sieci partnerskiej PartnerNetwork™ – Stratus, Endress+Hauser, HMS Industrial, Mettler-Toledo, Molex, RF Ideas, Rittal, Softing, Hoffman i Posital Fraba.

Automation University, odbywający się w Polsce już po raz kolejny, to nasza wizytówka i powód do dumy. Daje możliwość spotkania się ze specjalistami branżowymi, wymiany doświadczeń i wspólnego wyszukania najlepszych rozwiązań wspierających rozwój przedsiębiorstw. Liczba uczestników jest niewątpliwie dowodem na duże zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia w Polsce. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy dzielić się naszą wiedzą z tak dużą grupą profesjonalistów” – dodał Łukasz Niesłuchowski.

Źródło: Rockwell Automation