3M idzie śladami LG.Philips LCD

    3M zamierza zbudować w Polsce fabrykę folii optycznej do wyświetlaczy ciekłokrystalicznych LCD. Firma planuje zakup ziemi na terenie Wrocławia, w pobliżu istniejącego już zakładu 3M. Jest to także związane z decyzją koreańskiej firmy LG.Philips LCD, która uruchomi produkcję ekranów ciekłokrystalicznych w Kobierzycach.
    ? Decyzja o nowej inwestycji 3M w Polsce jest wynikiem dobrej oceny działalności 3M Poland, zwłaszcza w kontekście rozwoju działalności produkcyjnej we Wrocławiu, ale także dobrej oceny ekonomii naszego kraju ? powiedział Piotr Freyberg, dyrektor generalny 3M Poland. ? Obok dotychczasowej produkcji medycznej powierzono nam tym razem projekt budowy zakładu w branży najnowocześniejszych technologii, co jest dowodem zaufania korporacji do możliwości i zdolności organizacyjnych pracowników 3M Poland. Chciałbym również podkreślić, że jednej z przyczyn sukcesu 3M w Polsce należy szukać w proinwestycyjnej i probiznesowej polityce władz miasta Wrocławia.
    3M szacuje, że działka we Wrocławiu będzie kosztować ok. 10 mln zł. Wstępną wartość inwestycji firma ocenia na kilkanaście milionów dolarów. Po uruchomieniu pierwszej linii produkcyjnej fabryka będzie zatrudniać przynajmniej 100 osób. Docelowo zakład stworzy 500 nowych miejsc pracy.