15 lat Siemens sp. z o.o.

    Siemens sp. z o. o., reprezentująca całościową ofertę koncernu Siemens AG, światowego lidera w dziedzinie elektrotechniki i elektroniki, obchodzi 15-lecie działalności. W minionym roku finansowym spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 1 903 milionów złotych, co stanowi wzrost o blisko 7% w porównaniu z rokiem poprzednim. Rok 2004/2005 był dla Siemensa czasem dalszego rozwoju oraz integracji. Nastąpił wzrost zatrudnienia ? z 1 324 do 1 599 osób. W poprzednim roku finansowym najlepsze wyniki osiągnęły na rynku polskim telekomunikacyjna branża Siemensa (Communications) oraz branże dostarczające rozwiązania dla sektora medycznego (Medical Solutions) i automatyki przemysłowej (Automation and Drives).
    Pod względem wyników ubiegły rok finansowy był rekordowy dla całej grupy Siemensa w Polsce, składającej się aktualnie z 12 firm produkcyjnych, handlowych i usługowych.
    Nowe perspektywy otwiera przed polskim Siemensem dokonana w ubiegłym roku finansowym fuzja macierzystego koncernu z austriacką grupą VA Tech. W wyniku tej fuzji w Polsce dołączyło do Siemensa pięć firm z grupy VA Tech ? w tym VAI Polska (Voest Alpine Industrieanlagenbau), firma realizująca obecnie kontrakt na dostawę nowej walcowni dla krakowskiej huty Mittal Steel.