Wysyp nowych produktów Wonderware

Na początku września odbyła się jednoczesna premiera kilku produktów Wonderware. Producent wprowadził na rynek InTouch 10.0 HMI, Platformę Systemową Wonderware 3.0, Development Studio oraz panele Compact Panels.

Nowy InTouch korzysta z technologii ArchestrA, działa w systemie Windows Vista i oferuje bezpośrednie wsparcie dla Microsoft.NET. Premierową wersję programu wzbogacono o ponad 200 nowych funkcji. Z kolei nowy pakiet do tworzenia aplikacji ? Wonderware Development Studio ? opracowano z myślą o współpracy z systemami operacyjnymi Windows Mobile, Windows XP, Windows Vista czy Windows Server 2003. Ponadto pakiet jest kombatybilny z ponad 325 serwerami komunikacyjnymi i serwerami DAServers, a także ma wsparcie dla: OPC, XML, SQL, SAP Netweaver oraz Microsoft. NET. W przypadku Platformy Systemowej Wonderware 3.0 producent obiecuje znaczącą poprawę wydajności Wonderware Application Server i maksymalne wykorzystywanie możliwości najnowszych procesorów wielordzeniowych. Ostatnia z zaprezentowanych nowości ? panele Wonderware Compact Panels ? pozwala użytkownikom na wdrażanie spójnej strategii wizualizacji, począwszy od prostych urządzeń aż po sieć serwerów liczącą setki stacji roboczych. Każdy z nowych produktów może współistnieć i współpracować w ramach istniejących już w firmie systemów informatycznych, pochodzących od Wonderware lub innych producentów.

W ocenie przedstawicieli polskiego dystrybutora produktów kalifornijskiej marki mamy do czynienia z pewnym przełomem.

? Nowa oferta Wonderware, dzięki technologii ArchestrA, łączy najpopularniejsze na świecie oprogramowanie do wizualizacji z platformą informatyczną, pozwalającą na zbudowanie praktycznie każdej aplikacji przemysłowej, począwszy od HMI i SCADA, a na korporacyjnych systemach MES, zintegrowanych z aplikacjami biznesowymi, kończąc ? mówi Wojciech Kmiecik, dyrektor ds. marketingu i PR firmy ASTOR.

Jednocześnie z premierą udostępniono internetowy serwis demonstracyjny ?Wonderware Breakthrough Experience?, przeznaczony dla pracowników działów produkcyjnych, inżynierów i informatyków.

Zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia witryny:
www.experience.wonderware.com.

Źródło: Astor