Współpraca Schneider Electric z Sanofi

  Firmy Sanofi oraz Schneider Electric ogłosiły podpisanie umowy o współpracy w ramach prowadzonego przez Sanofi programu optymalizacji wydajności energetycznej zakładów przemysłowych w 40 krajach świata.

  "Współpraca o zasięgu globalnym ze Schneider Electric, liderem w zakresie zarządzania energią, jest dla Sanofi istotnym krokiem" ? wyjaśnia Philippe Luscan, Wiceprezydent ds. działalności przemysłowej w Sanofi. "Dzięki niej usprawnimy program efektywności energetycznej, obejmujący całą międzynarodową sieć zakładów produkcyjnych Sanofi. Nasze starania umożliwiły nam wyprzedzenie założonego celu ? obniżenia bezpośredniej i pośredniej emisji CO2 do 2020 r. o 20% w stosunku do wartości z roku 2010".

  "Schneider Electric z radością podejmuje się aktywnego wspierania Sanofi w poprawianiu zarządzania energią w zakładach przemysłowych firmy" ? komentuje Laurent Vernerey, Wiceprezydent ds. użytkowników końcowych w Schneider Electric. "Współpraca ta świadczy
  o unikalnych możliwościach Schneider Electric pod względem zapewnienia klientom zintegrowanych i globalnych rozwiązań uwzględniających znaczenie zagadnień energetycznych dla ich działań".
   
  Współpraca obejmie cztery kluczowe elementy: założenie obserwatorium energetycznego, dzięki któremu firma Sanofi będzie mogła przewidywać zmiany cen energii w 16 krajach; monitorowanie zużycia w zakresie globalnym i na poziomie pojedynczego obiektu poprzez oprogramowanie Struxureware Energy Operation; diagnostyka na miejscu w celu stworzenia projektu planów poprawy wydajności energetycznej; doradztwo energetyczne dla zespołów inżynierskich Sanofi, począwszy od etapu projektowania nowego obiektu przemysłowego.

  Aby skutecznie wspierać Sanofi, Schneider Electric oprze swoją strategię na doświadczeniu zdobywanym od roku 2005 dzięki programowi Energy Action, którego celem jest ciągłe obniżanie zużycia energii w należących do Schneider Electric budynkach na całym świecie.

  Umowa współpracy pomiędzySanofi, a Schneider Electric została zawarta na okres trzech lat.