Wielkie przygotowania do PLASTPOLU

Targi Kielce zapraszają na spotkanie 600 firm branży tworzyw sztucznych i gumy od 27 do 30 maja. To jedne z najlepszych targów tego sektora w Europie. Nowości będzie można zobaczyć jednak nie tylko na wystawie. Targi Kielce zakończyły modernizację i rozbudowę obiektów.
Nowe Centrum Kongresowe na 1000 osób, parking wielopoziomowy na pół tysiąca aut, zachodni terminal wejściowy i drogi dojazdowe z bezkolizyjnym zjazdem ze stron Krakowa, Warszawy i Łodzi. To wszystko zdecydowanie przyczyni się do podniesienia poziomu najchętniej odwiedzanej przez wystawców zagranicznych wystawy w Polsce.
Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL odwiedza ponad 17 tysięcy specjalistów. Targi Kielce to najlepsze miejsce w tej części Europy, gdzie można zobaczyć najnowocześniejsze technologie. Na wystawie pojawią się przedstawiciele wszystkich grup branży, a zatem dystrybutorzy, firmy tworzywowe czy producenci maszyn z ponad 30 krajów z całego świata. W tym roku silną reprezentację firm wystawi również stowarzyszenie branży przetwórstwa z Turcji.
Na stoiskach prezentowane będą zatem maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, technologie recyklingu oraz zastosowania systemów informatycznych w przetwórstwie tworzyw, rozwiązania technologiczne oraz gotowe produkty. Można będzie obejrzeć całe linie technologiczne i proces przetwórczy produktów. Spotkaniom targowym towarzyszyć będzie bogaty program konferencji i seminariów.
Na targach w 2014 roku już po raz piąty odbędzie się finał konkursu wiedzy o przetwórstwie tworzyw sztucznych Omniplast. Jest on skierowany do firm będących wystawcami targów PLASTPOL. Najlepsi z dwóch etapów wezmą udział w pisemnym finale w trakcie Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Nagrodami są bony rabatowe na wynajęcie powierzchni wystawienniczej na targach PLASTPOL 2015. Otrzymają je zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca.