Videojet Technologies wyznacza nowe standardy

Drukarka atramentowa do druku ciągłego małego pisma Videojet? 1510, oferowana przez Videojet Technologies, to pierwsza z serii drukarek ustanawiających wyższy standard znakowania i kodowania, co przekładasię na maksymalizację czasu pracy. Videojet 1510, jako drukarka zaprojektowana pod kątem pracy przy średnim i dużym obciążeniu. Idealnie nadaje się do zastosowań w branży spożywczej ? żywności i napojów, chemicznej, farmaceutycznej, kosmetycznej i wielu innych, w których wymagane jest naniesienie indywidualnego kodu na produkt.

Prostsza obsługa  

Dzięki innowacyjnym funkcjom obsługa drukarki jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Kalibracja i proces czyszczenia głowicy drukującej odbywa się automatycznie. Zapewnia to jednolitą jakość i dłuższy czas bez interwencyjnego drukowania. System podawania atramentu oparty na opatentowanym systemie Smart Cartridge? zapobiega powstawaniu niekontrolowanych wycieków i zabrudzeń w miejscu pracy drukarki podczas uzupełniania materiałów eksploatacyjnych. Obniżona zostaje ilość odpadów i koszty operacyjne. Dodatkowo do zera zostało zniwelowane prawdopodobieństwo pomyłki podczas uzupełniania materiałów eksploatacyjnych, będącej niestety dość często przyczyną awarii urządzeń tego typu.    

Zaawansowana komunikacja

Podłączanie drukarki Videojet 1510 jest proste dzięki portowi USB, pozwalającemu na dokonywanie kopii zapasowej Pamięci urządzenia, tworzenie kopii zapasowych wiadomości oraz rejestracji zmian w wykonywanych zadaniach do drukowania bez przerywania pracy urządzenia. Dodatkowo zapewnia możliwość prostej i płynnej wymiany informacji pomiędzy urządzeniami. Port Ethernetowy, w który drukarka jest standardowo wyposażona pozwala na zdalną kontrolę oraz diagnostykę urządzenia w czasie rzeczywistym dzięki oprogramowaniu Connector?.  

Mniej zabiegów konserwacyjnych  

Drukarki serii 1000 pracują do 9000 tysięcy godzin bez konserwacji zapobiegawczej. Kiedy konieczna jest wymiana modularnego środka, pojawia się odpowiednia informacja generowana przez system a drukarka specjalnie się przygotowuje do tego procesu, aby ograniczyć koszty związane ze zużyciem materiałów eksploatacyjnych. Nie ma potrzeby wymiany zanieczyszczonych filtrów, co cały proces czyni czystym i prostym. Cały proces wymiany modułu Core? trwa do 30 minut i może być wykonany przez użytkownika.  

Znakomita jakość druku  

Drukarki serii 1000 zapewniają bardzo wyraźny nadruk kodów ? najlepszy w branży. Oferują znakomitą jakość druku dzięki idealnemu każdorazowemu pozycjonowaniu kropli atramentu. Funkcja Dynamicznej Kalibracji  wraz z bardzo zaawansowanymi funkcjami monitorowania parametrów pracy urządzenia pozwala utrzymać jednolitą idealną jakość druku, nawet przy zmiennych warunkach pracy.

www.videojet.pl