Vesuvius rozbuduje fabryki w Gliwicach i Skawinie

    Firma Vesuvius Poland przygotowuje się do rozbudowy swoich kompleksów produkcyjnych w Gliwicach i Skawinie. Spółka otrzymała już pozwolenie na rozpoczęcie inwestycji w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

    W Gliwicach Vesuvius stara się o uzyskanie pozwoleń dla przebudowy hal dystrybucyjno-magazynowo-produkcyjnych przy ul. Leonarda da Vinci. W zakładzie Foseco planowany jest montaż i uruchomienie linii technologicznych oraz instalacji zasilającej urządzenia do wytwarzania elementów wykorzystywanych m.in. w sektorze motoryzacyjnym i maszynowym.

    Natomiast w Skawinie prowadzone są przygotowania administracyjne obejmujące m.in. rozbudowę hali produkcyjnej, wykonawstwo hali prasy VISO, realizację magazynu wyrobów gotowych, magazynu surowców, hali urządzeń klimatyzacyjno-wentylacyjnych a także rozbiórkę i budowę portierni na działkach przy ul. Tynieckiej.

    Koszt przedsięwzięcia w Skawinie szacuje się na 55 mln zł, deklarowane zatrudnienie wzrośnie o 60 pracowników. Produkowane będą ceramiczne elementy dla przemysłu stalowniczego.