Uniwersytet Łódzki będzie współdziałać z Microsoftem

    Uniwersytet Łódzki i Microsoft podpisały porozumienie o współdziałaniu na rzecz wykorzystywania innowacyjnych technologii informatycznych w dydaktyce i infrastrukturze uczelni. Uczelnia wdroży m.in. system zarządzania tożsamością użytkowników (Active Directory), umożliwiającego dostęp do wszystkich zasobów uczelni za pomocą jednej nazwy użytkownika i hasła.

    Uczelnia i firma podpisały specjalne porozumienie o współdziałaniu na rzecz wykorzystywania innowacyjnych technologii informatycznych w dydaktyce i infrastrukturze uczelni. W efekcie pracownicy uczelni i studenci zyskają wsparcie w poszerzaniu wiedzy, umiejętności i kompetencji w zakresie nowoczesnej edukacji, w tym rozwiązanie umożliwiające dostęp do wszystkich zasobów uczelni za pomocą jednej nazwy użytkownika i hasła.

    Co więcej, pracownicy uniwersytetu i kilkadziesiąt tysięcy studentów mających już dostęp do usługi Office 365 zyskają wsparcie w poszerzaniu wiedzy, umiejętności i kompetencji w zakresie nowoczesnej edukacji. Microsoft wesprze uczelnię w projektowaniu architektury informatycznej w szczególności w obszarze planowania zarządzania tożsamością użytkowników, co będzie możliwe dzięki usłudze Active Directory, dającej dostęp do zasobów uczelni za pomocą jednej nazwy użytkownika i hasła.

    – Kluczowym bodźcem do podjęcia naszych działań była potrzeba podążania za nowymi trendami w nowoczesnym nauczaniu wyższym. Wdrożenie usługi Active Directory oraz pakietu Office 365 pozwoli nam lepiej zarządzać uczelnią, jak również da studentom możliwość równego i łatwego dostępu do wszystkich zasobów uniwersytetu – podsumowuje prof. Włodzimierz Nykiel, rektor Uniwersytetu Łódzkiego.