Unia Europejska zgodziła się na przejęcie Novaru przez Honeywell

  21 kwietnia 2005 r.
  W zeszłym tygodniu Komisja Europejska ogłosiła, że warunkowo zgodziła się na przejęcie brytyjskiego holdingu Novar PLC przez Honeywell International Inc.
  Aby uzyskać pełną zgodę na przeprowadzenie operacji przejęcia firmy, która jest warta 1,7 mld USD, Honeywell będzie musiał sprzedać Esser Italia, część holdingu Novar, związaną z sektorem alarmów przeciwpożarowych we Włoszech. Przejęcie Novaru mogłoby poważnie zaszkodzić wolnej konkurencji na tym rynku.
  W oświadczeniu komisji znalazło się stwierdzenie: "Komisja uważa, że przejęcie doprowadziłoby do wyeliminowania konkurencyjnych koncernów na tym rynku".
  Główne działy Novaru to: Inteligent Building Systems (IBS), Indalex Aluminum Solutions (IAS) i Security Printing Services (SPS). Honeywell bezzwłocznie zintegruje IBS z działem Rozwiązań Automatyzacji i Sterowania (Automation and Control Solutions ? ACS). Pozostałe działy Novaru, czyli IAS i SPS, prawdopodobnie zostaną sprzedane w najbliższym roku.
  – IAS i SPS mają duży udział w swoich rynkach, jednak nie pasują do profilu Honeywell ? powiedział Dave Cote, prezes i dyrektor naczelny Honeywell.