Ultraszybkie przemysłowe karty CFast — dwukrotnie większa szybkość dla odbiorców oczekujących wysokiej wydajności

    Firma Apacer Technology przedstawiła niedawno nową kartę pamięci CFast, która pozwala na obsługę ultraszybkiego trybu transmisji SATA II 3 Gb/s. Jest to wartość trzy razy większa niż w typowych kartach CF, co pozwala znacząco zwiększyć wydajność transmisji danych i sprawia, że oferowane rozwiązanie jest jedną z najlepszych odpowiedzi na wymagania wysoko wydajnych systemów obliczeniowych.

    Ta oparta na specyfikacji CFast 1.0 karta łączy kształt istniejących kart CompactFlash z 7-bolcowym sygnałem SATA, 17-bolcowym zasilaniem i zabezpieczonym dodatkowym miejscem na funkcje specjalne. Pozwala to zwiększyć szybkość odczytu i zapisu do 160/140 Mbit/s i wykorzystać wydajność oferowaną przez interfejs SATA. Niezależnie od tego, czy używane są przemysłowe, niezawodne układy SLC, czy tańsze układy MLC, karty CFast firmy Apacer działają niezawodnie w szerokim zakresie temperatur (od -40°C do 85°C) i są dostępne w pojemnościach do 64 GB (SLC) lub 128 GB (MLC). Dzięki temu można realizować wymogi systemów osadzonych o wysokiej pojemności i wydajności.

    Niezawodność zapewnia wbudowany sterownik ECC obsługujący 16-/24-bitową korekcję danych na 1 Kb, co minimalizuje liczbę potencjalnych błędów spowodowanych częstym dostępem do danych.

    www.apacer.com