TURNIEJ ROBOTÓW w Audytorium Novum na Politechnice Gdańskiej

  Finał Wiosennych Warsztatów Inżynierskich
  Na to niecodzienne wydarzenie zapraszamy w sobotę 27 maja 2006 na godzinę 11.00 do Auditorium Novum. Turniej Robotów będzie zwieńczeniem III edycji Wiosennych Warsztatów Inżynierskich, przygotowanych przez Organizację Studencką BEST Gdańsk oraz Studenckie Koło Automatyków SKALP.
  Konstrukcje zespołów reprezentujących polskie uczelnie techniczne oraz szkoły średnie zmierzą się w ostatecznej rywalizacji o tytuł najlepiej zaprojektowanego i zaprogramowanego symulatora sondy kosmicznej, zbudowanego z klocków LEGO MindStorms. Zgromadzona publiczność będzie mogła obejrzeć symulację misji robotów na obcej planecie oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami.
  Turniej będzie jedną z największych imprez IV Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Magazyn Control Engineering Polska jest patronem medialnym turnieju.
  Więcej na:
  www.turniejrobotow.BEST.gdansk.pl

  ORGANIZATORZY:

  • Organizacja Studencka BEST Gdańsk ? lokalna grupa Board of European Students of Technology ? organizacji studenckiej działającej od 1989 roku na politechnikach w ponad 20 krajach Europy. BEST realizuje projekty integrujące środowiska studenckie, naukowe oraz gospodarcze.
  • Studenckie Koło Automatyków SKALP działające na wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki ? odpowiada za stronę merytoryczną warsztatów. SKALP specjalizuje się w wykorzystaniu zestawów LEGO Mindstorms przy realizacji projektów związanych z zawodami RoboDance, RoboSumo, Tropicieli śladów i podobnych.