Trzecia fabryka Baumit otwarta

Nowy zakład produkcyjny międzynarodowego koncernu Baumit jest już gotowy. 10 maja firma oficjalnie otworzyła trzecią polską fabrykę (po Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie), produkującą m.in. zaprawy i mieszanki tynkarskie.

W nowej fabryce uruchomiono już w marcu produkcję wyrobów do tej pory mniej aktywnych na rynku, między innymi jastrychów i tynków cementowo-wapiennych. W zakładzie wytwarzane będą również produkty wchodzące w skład systemów ociepleń produkowanych przez Baumit, tj.: zaprawy klejowo-szpachlowe, tynki strukturalne, farby i podkłady. W asortymencie nie zabraknie szerokiej gamy zapraw budowlanych oraz tynków maszynowych na bazie gipsu. Szacuje się, że nowa fabryka będzie w stanie wyprodukować 200 tys. ton wyrobów rocznie.

Extra online

Produkowane przez Baumit materiały mają atesty higieniczne, aprobaty techniczne, klasyfikacje ogniowe oraz certyfikaty zgodności. Odpady powstające w trakcie i po produkcji są na bieżąco przerabiane w procesie produkcyjnym. Natomiast te, które nie nadają się do przerobienia, są przekazywane kompetentnym firmom zewnętrznym do utylizacji. Cała produkcja poddana jest stałej kontroli jakości w laboratorium przyzakładowym.

Baumit to czołowy austriacki producent materiałów budowlanych. Firma obecna jest w ponad 20 krajach Europy Centralnej, Południowej i Wschodniej. W Polsce istnieje od 1994 roku.

Szczególnie silną pozycję na rynku materiałów budowlanych firma zdobyła w zakresie sprzedaży tynków maszynowych i kompletnych systemów ociepleń budynków. Oferta produktowa obejmuje także: zaprawy budowlane, tynki, farby, jastrychy oraz szeroką gamę produktów renowacyjnych.

W perspektywie najbliższych trzech lat Baumit chce zdobyć pozycję producenta, który zajmie jedno z czołowych miejsc na rynku wyrobów budowlanych. Kluczowe dla tych zamierzeń będzie odpowiednie wykorzystanie mocy produkcyjnych z nowej fabryki oraz już teraz planowanego kolejnego zakładu.

Niezwykła ceremonia w klimacie polsko-austriackim będzie nie tylko symbolicznym otwarciem zakładu, ale również przypieczętowaniem pomyślnego rozpoczęcia masowej produkcji w Łowiczu. W uroczystości otwarcia fabryki wezmą udział: minister budownictwa Andrzej Aumiller, właściciel koncernu Schmid Industrie Holding, do którego należy Baumit: Fridrich Schmid, ambasador Austrii Alfred Länge, burmistrz Łowicza Jan Kaliński oraz prezes polskiego oddziału Baumit Ryszard Szymański.

W całej Europie Baumit ma kilkanaście fabryk, ale zakład produkcyjny w Łowiczu jest jednym z najnowocześniejszych.

Źródło: Baumit