TPD-430-EU – uniwersalny interfejs HMI 4.3? do zastosowań przemysłowych

Do oferty zostało wprowadzone nowe rozwiązanie HMI firmy ICP DAS z serii TPD. Seria ta dotąd obejmowała produkty o przekątnej ekranu 2.8?. Nowe urządzenie o symbolu TPD-430-EU  wyposażone zostało w kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 4.3?, rozdzielczości 480×272 oraz jasności 400 cd/m2, a sama obudowa urządzenia przystosowana została do montażu naściennego za pomocą 6 śrub. Do montażu wściennego producent proponuje opcjonalną, metalową puszkę.

Urządzenie wyposażone zostało w 32-bitowym procesor typu RISC, zegar czasu rzeczywistego (RTC), 16MB pamięci RAM oraz 8MB pamięci Flash oraz głośnik. Ponadto urządzenie dysponuje portem RS485 na złączu śrubowym, przeznaczonym do komunikacji z innymi urządzeniami oraz portem USB 1.1 przeznaczonym jedynie do aktualizacji firmware?u. Panel TPD-430-EU może pracować w szerokim zakresie temperatur otoczenia od -20oC do +70oC, przy zasilaniu dowolnym napięciem stałym z zakresu +10 ~ +30 V i maksymalnym zapotrzebowaniu energetycznym wynoszącym 2,5W.

Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje oprogramowanie HMI Works umożliwiające tworzenie sterowań z wykorzystaniem języka C oraz typowego schematu drabinkowego LD, jak również tworzenie prostych wizualizacji graficznych. Dzięki obsłudze protokołu Modbus  interfejs TPD-430-EU doskonale nadaje się do współpracy z rozproszonymi modułami wejść/wyjść cyfrowych/analogowych/przekaźnikowych serii M-7000, które tak jak on wykorzystują do komunikacji RS485. Rozwiązanie takie pozwala na tworzenie prostych aplikacji o sporych możliwościach mogących znaleźć zastosowanie od automatyki budynkowej, przez monitoring procesów i obiektów, na prostych systemach sterowania waplikacjach typowo przemysłowych kończąc.