Sterowniki PLC w wersji nano ? małe wymiary, wielkie możliwości
Jak zmodernizować system sterowania? Ciekawą alternatywą dla klasycznych programowalnych sterowników logicznych są nano PLC ? kompaktowe urządzenia o możliwościach znacznie wykraczających poza zwykłą komunikację sieciową.
Integrator w akcji: sześć kroków do wymiany przestarzałych urządzeń sterowniczych
Wymiana przestarzałego sprzętu sterowniczego nie należy do przyjemnych operacji. Niekiedy trzeba jednak podjąć się tego wyzwania. W sprostaniu mu może pomóc wewnętrzny audyt, który wskaże, jakie czynności należy wykonać.
COVID-19, wydajność, robotyka, bezkontaktowe sterowanie ruchem, nauki ścisłe
Innowacje w automatyce pomagają w walce z pandemią, zapewniają wydajność energetyczną, wpływają na branżę robotyki, rozwijają bezkontaktowe sterowanie ruchem, pomagają w szkoleniach oraz przyczyniają się do rozwoju nauk ścisłych, takich jak technologia, inżynieria i matematyka.
Technologie wielordzeniowe w sterowaniu maszynami produkcyjnymi
Wzrost złożoności konstrukcyjnej maszyn i zakresu funkcji ich oprogramowania sprawia, że rośnie także rola wielordzeniowych komputerów przemysłowych (IPC). Większa liczba izolowanych rdzeni zapewnia bowiem moc obliczeniową wystarczającą do efektywnej realizacji koncepcji inteligentnej fabryki i Przemysłu 4.0. Czy jednak zawsze więcej znaczy lepiej?
Aktualizować czy migrować? Modernizacja systemu automatyki
Jeśli system automatyki przemysłowej jest przestarzały, nie ma innego wyjścia, jak tylko go zaktualizować lub wymienić na nowy. W modernizacji takiej pomocne okażą się nowoczesne sterowniki PLC i kontrolery PAC. I choć przynosi ona mierzalne korzyści, rodzi też wyzwania, których należy być świadomym.