Technifor prezentuje największy na rynku wybór autonomicznych urządzeń znakujących.

Autonomiczne znakowarki nie wymagają komputera do prawidłowego funkcjonowania. Stanowią ekonomiczne rozwiązanie w zakresie znakowania krótkich i średnichserii produkcyjnych oraz nadają się do licznych zastosowań.
 
Seria autonomicznych znakowarek składa się z sześciu urządzeń – trzech przenośnych i trzech stacjonarnych. Każde z nich jest przeznaczone do konkretnego zastosowania, ale wszystkie oferują najwyższą na rynku wydajność w zakresie znakowania mikro udarowego

M120 jest całkowicie niezależnym urządzeniem wyposażonym w jednostkę sterującą i zestaw baterii montowany na pasku zapewniający użytkownikowi całkowitą swobodę poruszania się.
W celu szybkiego przygotowania pliku do znakowania można szybko podłączyć klawiaturę. Przyjazny dla użytkownika interfejs graficzny przeprowadza go przez cały proces i umożliwia identyfikację z prędkością 5 znaków na sekundę.

Przenośna znakowarka XF520Cp waży tylko 2,7 kg. Dzięki prędkości znakowania wynoszącej 10 znaków na sekundę jest to najszybsza maszyna na rynku ? dwa razy szybsza od konkurencji. Jest również uniwersalna ? możliwa jest wielkość znaków od 0,5 mm do 49,5 mm.

XF350 znakuje głębiej niż konkurencyjne urządzenia – do 0,4 mm. Ma to nieocenioną wartość, gdy znakowane części są używane w agresywnym środowisku, takim jak przemysł petrochemiczny, produkcja rur lub budowa statków. Jest ergonomiczna ? uchwyty są przystosowane do pracy w pozycji pionowej i poziomej.

XF500 jest najbardziej ekonomicznym urządzeniem z wersji stacjonarnych. Ta znakowarka kolumnowa posiada duże pole pracy 120 x 100 mm oraz duży wbudowany wyświetlacz. Jest łatwa w użyciu i nadaje się zarówno do krótkich jak i długich serii produkcyjnych. Jest przystosowana do pracy ze wszystkimi materiałami (metale do twardości 62 HRC, stopy i plastiki.) oraz do wszystkich powierzchni : płaskich, wypukłych, nieobrobionych, obrobionych i malowanych

XF500Zm posiada oś automatyczną i rylec z czujnikiem dotyku. Dzięki bardzo precyzyjnemu systemowi prowadzenia rylca i automatycznej osi Z urządzenie charakteryzuje się dużą dokładnością. Lokalizuje powierzchnię do znakowania bez udziału użytkownika i ręcznej regulacji, co przyspiesza proces i poprawia wydajność. Jest tak precyzyjna, że znakuje symbolami o wysokości zaledwie 0,5 mm.

MR 7000 to model XF500Zm z wbudowanym czytnikiem kodów DataMatrix. Ma to szczególne znaczenie dla części o znaczeniu krytycznym dla bezpieczeństwa, gdzie identyfikacja odgrywa kluczową rolę, a powierzchnie do znakowania są złożone. Urządzenie jest idealne do stosowania
w przemyśle lotniczym i samochodowym oraz w innych precyzyjnych branżach technologicznych.

Technifor posiada niezrównany wybór opcji i akcesoriów dla wszystkich swoich produktów, na który składają się m.in. technologia elektromagnetyczna i pneumatyczna, materiały do znakowania barwnego, opcja montażu na kolumnie dla jednostek przenośnych, system podawania części do znakowania oraz urządzenie do znakowania detali po obwodzie Seria autonomicznych urządzeń Technifor spełnia wszelkie wymagania firm w zakresie znakowania ? dodatkową zaletą jest jednolity sposób działania wszystkich jednostek.

www.gravotech.com