Targi, konferencje, otwarcia?


Wrzesień był wyjątkowo obfity w różnego rodzaju spotkania branżowe (relacje w dziale ?Wydarzenia?, str. 74), w których warto było brać udział, ale niestety nie udało się we wszystkich, bo?, kiedy znaleźć czas na ?prawdziwą? pracę? W dobie telefonów komórkowych, iPodów, WiFi, blueconnectów? jesteśmy dostępni zawsze i wszędzie, i często sami od siebie wymagamy szybszego wykonania prac w związku z posiadaniem tych wszystkich narzędzi ?ułatwiających? naszą pracę. Ale czy rzeczywiście tak jest? Czy rzeczywiście mamy więcej czasu, czy po prostu planujemy zrobić więcej w tym samym czasie?
Jak poradzić sobie z narastającymi zobowiązaniami, jak wykonać zlecenia, które na siebie przyjęliśmy, nie tracąc przy tym na jakości? Polecam artykuł ?Specyfikacje funkcjonalne? (str. 40). Bardziej szczegółowa specyfikacja pomaga rozpocząć i przeprowadzić projekt od fazy początkowej, przez testy, symulacje, konsultacje i konfiguracje po uruchomienie, obsługę oraz ewentualne modernizacje. Tworząc podstawy do kolejnych projektów, specyfikacje pozwalają zaoszczędzić czas – deficytowe w XXI wieku dobro.
Dla tych, którzy nie mają czasu przeglądać na bieżąco kilkunastu portali branżowych oraz innych źródeł informacji, jak zwykle proponujemy podsumowanie najważniejszych wydarzeń w przemyśle. Zapraszam więc do działu ?Nowości? (str. 4?12), gdzie znajdziecie Państwo podsumowanie najważniejszych wydarzeń w gospodarce polskiej i światowej ? czyli kto, gdzie i co otworzył, kto kogo przejął, rozpoczęte inwestycje, statystyki GUS itp.
Dla tych, wiernie czytających co miesiąc tę rubrykę – rozwiązanie zagadki z poprzedniego ?Wstępniaka?. Przy okazji bardzo dziękuję za przesłane pomysły. Nasi czytelnicy okazali się wyjątkowo pomysłowi i oprócz ?preferowanego? przez redakcję, przesłali bardzo ciekawe i zazwyczaj skomplikowane rozwiązania. A rozwiązanie? Nie trzeba było rozrysowywać skomplikowanych schematów, nie można było rozbijać ściany, nie było też prześwitującej ścianyi kolorowych żarówek. Wystarczyło włączyć dwie żarówki, jedną na dłużej, drugą na krócej, pójść do drugiego pokoju i sprawdzić (dotykając?) ich temperaturę. Proste? Nam inżynierom pierwsze co przychodzi do głowy to skomplikowane schematy, wzory? bardziej techniczne rozwiązanie. 

Hanna Tylicka, redaktor naczelnaht@controlengpolska.com