Szusy automatyków i robotyków podczas ASTOR Winter Cup 2011

W ubiegłą niedzielę, 27 lutego w Kluszkowcach koło Czorsztyna odbyły się rodzinne zawody narciarsko-snowboardowe ASTOR Winter Cup 2011. W zawodach wzięli udział klienci, partnerzy i dostawcy firmy ASTOR oraz pracownicy firm z branży automatyki i robotyki wraz z rodzinami.

Warunki do zjazdów, opalania i spacerów były jak na zamówienie – słoneczna pogoda i lekki mróz sprzyjały zawodnikom. Poza konkursowym slalomem narciarze i  snowboardziści mieli do dyspozycji jeszcze dwie inne trasy zjazdowe.
 
?Zawody były bardzo udane. Ani szalejąca grypa, ani kontuzje nabyte podczas przygotowań nie zakłóciły ich przebiegu, choć niestety kilku miłych gości zatrzymały w domach. Wręczono puchary w dziewięciu kategoriach wiekowych, najmłodszy zawodnik miał 7 lat, najstarszy ? 61. Łącznie w zawodach wzięło udział prawie 60 uczestników z całej Polski? ? komentuje prezes firmy ASTOR i pomysłodawca zawodów ? Stefan Życzkowski.

Wójt gminy Czorsztyn ? Tadeusz Wach, który objął honorowy patronat nad zawodami wręczył puchar dla najlepiej jeżdżącej rodziny ? otrzymali go Agnieszka i Marek Politańscy wraz z synem Maćkiem.
Główny sponsor zawodów ? firma Revor ufundowała narty z wiązaniami za najlepsze akrobacje  zjazdowe. Na uczestników czekały również dodatkowe atrakcje ? zabawy dla dzieci, dania z grilla oraz napoje energetyzujące R20, ufundowane przez drugiego sponsora imprezy – firmę Hoop.

Po wjeździe wyciągiem na górę Wdżar (766 m n.p.m.) uczestników cieszył  przepiękny widok, rozpościerający się na całą okolicę, m.in. na cztery parki narodowe (Pieniński, Gorczański, Tatrzański, Babiogórski), Jezioro Czorsztyńskie, Tatry oraz całą Kotlinę Nowotarską. Jednak największą atrakcją okazało się? słońce – zawodnicy wrócili do domów nie tylko z pucharami i nagrodami, ale również z opalenizną.

?Niezwykle cieszy mnie, że udało nam się połączyć ducha sportowej rywalizacji z rodzinną atmosferą zawodów. Staraliśmy się przygotować atrakcje dla wszystkich uczestników – zarówno zawodników, jak i kibiców oraz dzieci. Wielkim naszym sprzymierzeńcem okazała się piękna pogoda? ? dodaje prezes firmy ASTOR.

Organizator już teraz zapowiada kolejną edycję zawodów w przyszłym roku.
Lista nagrodzonych i galeria zdjęć dostępne są na oficjalnej stronie zawodów – http://www.astor.com.pl/astor-winter-cup-2011.html