Studencka edycja Solid Edge dostępna bezpłatnie na całym świecie

  Siemens PLM Software poinformowało, że w ramach stałego inwestowania w edukację udostępnia bezpłatnie studencką edycję oprogramowania Solid Edge® 3D CAD wszystkim studentom studiów dziennych i zaocznych na całym świecie, na dowolnym poziomie akademickim.

  Bezpłatna 12-miesięczna licencja jest dostępna tylko dla studentów przez proste, bezpośrednie pobranie oprogramowania. Licencja obejmuje nie tyko funkcje Solid Edge niezbędne do tworzenia szczegółowych projektów produktów, ale także najlepszą na rynku technologię synchroniczną, stanowiącą nową generację oprogramowania do projektowania. Edycję studencką oprogramowania Solid Edge można pobrać ze strony www.siemens.com/plm/pl/studentse po uprzedniej rejestracji. Licencję można przedłużać co roku, pod warunkiem, że student nadal spełnia warunki jej uzyskania.

  „Producenci z całego świata – w tym wielu naszych klientów – nieustannie poszukują absolwentów studiów politechnicznych, których zatrudnienie natychmiast poprawiłoby ich możliwości w zakresie projektowania i rozwoju produktów” – powiedział Karsten Newbury, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. Solid Edge i Velocity Series, Siemens PLM Software. „Mamy nadzieję, że po ogłoszonej dziś decyzji przyczynimy się do edukacji nowego pokolenia studentów, którzy po skończonej nauce będą od razu dysponowali umiejętnościami, doświadczeniem i biegłością niezbędnymi do natychmiastowego podjęcia pracy z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych metod projektowania CAD, w tym oprogramowania Solid Edge z rewolucyjną technologią synchroniczną. Poprzez długofalowy program wspierania edukacji pomagamy osobom, które będą konstruować i produkować innowacyjne rozwiązania odpowiadające na przyszłe potrzeby i wyzwania”.

  Edycja studencka Solid Edge zawiera wszystkie funkcje niezbędne do tworzenia kompletnych projektów z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych i najnowocześniejszych technik w branży. Oprócz unikatowej technologii synchronicznej opracowanej przez Siemens PLM Software, w której szybkość i elastyczność bezpośredniego modelowania łączy się z precyzją projektowania sterowanego wymiarami, studenci będą mieli dostęp do w pełni funkcjonalnych modułów do kreślenia, pracy z projektami elementów blaszanych, obróbki płaszczyzn oraz projektowania zaawansowanych złożeń.

  Aby móc efektywnie korzystać ze wszystkich funkcji Solid Edge, studenci rejestrujący się na podanej stronie otrzymują linki do „samouczków” i innych materiałów online, a także dostęp do specjalnego internetowego forum, za pośrednictwem którego mogą nawiązywać współpracę z innymi studentami pracującymi na Solid Edge. Użytkownicy wersji studenckiej Solid Edge mogą także korzystać ze wskazówek dotyczących technicznego zwiększania wydajności, nabywając w ten sposób większej biegłości w posługiwaniu się oprogramowaniem.

  „Zarówno jako student i jako stażysta, używałem innych wiodących programów CAD. Żaden z nich nie zapewnia mi nawet w przybliżeniu tak wszechstronnego interfejsu użytkownika lub możliwości powierzchniowych jak Solid Edge ", powiedział Elle Mileti, student dwóch kierunków: Inżynierii Mechanicznej oraz Product Design & Innovation w Rensselaer Polytechnic Institute. „Dzięki dostępowi do technologii synchronicznej, można łatwo i efektywnie tworzyć geometrię, która jest prawie niemożliwa do osiągnięcia z innym oprogramowaniem. Nic nie jest bardziej frustrujące niż przeszukiwanie menu rozwijanych, gdy wiesz, co należy zrobić; z Solid Edge mogę skupić się na projekcie ".