Spółka Cognex przyśpiesza odczyt kodu kreskowego 2D

Spółka Cognex Corporation (NASDAQ: CGNX), czołowy światowy dostawca systemów widzenia komputerowego, zaprezentowała nową technologię PowerGrid™, algorytm lokalizacyjny oparty na rozpoznawaniu tekstur, który korzysta z unikalnego podejścia do odczytu dwuwymiarowych kodów matrycowych oraz kodów DPM (bezpośrednio nanoszonych na częściach) w kierunku od środka na zewnątrz. Podczas gdy algorytmy oparte na elementach tradycyjnych rozpoczynają odczyt od lokalizacji modułów, technologia PowerGrid spółki Cognex szuka zmieniających się wzorców jasnych i ciemnych modułów wewnątrz kodu.
Technologia PowerGrid znacząco podwyższa szybkość odczytu kodów kreskowych 2D, kiedy geometria części, złe oświetlenie, artefakty graficzne lub błędny współdruk utrudniają uchwycenie obrazu całego kodu. W odróżnieniu od wcześniejszych rozwiązań, technologia PowerGrid potrafi zlokalizować i odczytać kody nawet wtedy, kiedy są one znacznie uszkodzone lub nie posiadają modułów, znaków naprowadzających lub „strefy ciszy”.
„Chociaż oprogramowanie 2DMax® wyznacza standard wydajności w identyfikacji przemysłowej nawet najbardziej wymagających kodów kreskowych 2D, spółka Cognex nieustannie szuka możliwości ulepszania swoich algorytmów”, stwierdził Carl Gerst, wiceprezes ds. identyfikacji produktów w spółce Cognex. „Kiedy analizowaliśmy kody, których nie potrafiliśmy odczytać, stwierdziliśmy, że duży odsetek z nich wykazywał wyraźne uszkodzenia modułów, punktów mocowania, artefaktów graficznych lub strefy ciszy. Wykorzystaliśmy nasze ponad 30letnie doświadczenie w dziedzinie widzenia komputerowego i nasi technicy wymyślili zupełnie nową i innowacyjną metodę, która potrafi kody te znaleźć i odczytać, nie polegając na modułach. Wyniki są niesamowite.“
Technologia PowerGrid spółki Cognex jest w tej chwili dostępna dla na stałe montowanych czytników kodu kreskowego DataMan® 300 z serii X.
Nie tylko tę technologię, ale też inne nowości zaprezentują pracownicy spółki Cognex na targach Automaticon w Warszawie od 17 do 20 marca w hali nr 4, na stoisku M11.

www.cognex.pl