Specjalistyczny czytnik, który czyta

Firma SKK sp. z o.o. z Krakowa dostarczyła do Meyer Tool Poland w Kaliszu specjalistyczny czytnik DataMan 7500 do odczytu kodów DPM (Direct Part Mark) z elementów metalowych podzespołów silników lotniczych. Kody te są nanoszone metodą bezpośredniego znakowania mikropunktowego podzespołu silnika lotniczego.

DataMan 7500 umożliwia także odczyt kodów DPM wykonanych innymi metodami: znakowanie laserem, znakowanie drukarką atramentową, wypalanie znaków kwasem na różnych powierzchniach: metalu, szkle, ceramice, plastiku. Urządzenie odczytuje także kody kreskowe jedno i dwuwymiarowe drukowane w tradycyjny sposób: drukarkami laserowymi, atramentowymi, termotransferowymi oraz metodami poligraficznymi.

Ręczne czytniki serii Dataman 7500 zapewniają identyfikację i śledzenie części, podzespołów. Są jedynymi czytnikami przemysłowymi, które czytają dosłownie wszystko: od najprostszych kodów kreskowych po znaki DPM (Direct Part Marking ? znakowanie bezpośrednio na produkcie).

O firmie SKK

Systemy Kodów Kreskowych jest firmą działającą na rynku IT od 1992 r. Początkowo zajmowała się projektowaniem i wdrażaniem systemów automatycznej identyfikacji w oparciu o technologię kodów kreskowych. Obecnie jej oferta jest znacznie szersza i obejmuje również o kompleksowe rozwiązania informatyczne usprawniające gospodarkę magazynową, rejestrację produkcji i systemy mobilne w oparciu o najnowsze technologie RFID i systemy głosowe.

Firma SKK jest laureatem wielu konkursów i programów, m.in: Gazele Biznesu, Operator Logistyczny. Jest też członkiem organizacji GS1, Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki, Inicjatywy IT w Krakowie oraz British Polish Chamber of Commerce.

Przygotowała: Anna Gagaczowska,

e-mail: Anna.gagaczowska@skk.com.pl,

www.skk.com.pl