Śląskie Zakłady Armatury Przemysłowej Armak ? Zawór elektromagnetyczny pulsacyjny

Armak sp. z o. o., szczycący się ponad 125-letnią tradycją w zakresie produkcji armatury, opracował nową konstrukcję zaworu elektromagnetycznego ? zawór elektromagnetyczny pulsacyjny nr kat. 207 i 207 EEx.

Zawory nr kat. 207 i 207 EEx jako zawory specjalne przeznaczone są do pracy w układach odpylających, gdzie konieczne jest bardzo szybkie otwieranie i zamykanie zaworów. Zawory te charakteryzują się: dużym natężeniem przepływu, wysoką sprawnością konstrukcji, niezawodnością i żywotnością, przy długim okresie eksploatacji.

Są to zawory serwowspomagane, membranowe, budowy kątowej. Są zaworami pośredniego działania, tzn. do ich otwarcia i szczelnego zamknięcia wymagana jest minimalna różnica ciśnień ? 0,3 bara.

W przypadku zastosowania operatora z cewką EEx zawory mogą pracować w atmosferze wybuchowej, gdyż cewka spełnia wymagania stawiane urządzeniom elektrycznym, pracującym w atmosferze wybuchowego gazu i pyłu (strefy 2 i 22).

Ww. zawory mogą służyć wyłącznie jako zawory zaporowe 2/2 drogowe dla mediów dopuszczonych wg karty katalogowej, tj. powietrze i neutralne gazy, gdyż podczas otwarcia siedliska głównego zaworu czynnik wypływa także otworkiem naby lub wkrętki, na zewnątrz.

Zawory wyposażone są w operator sterujący i cewki firmy PARKER i wykonane są w wersji jako NZ ? normalnie zamknięte.

Zawory mogą być sterowane przyciskiem ręcznym z pulpitu sterowniczego lub automatycznie. Są przewidziane zarówno do pracy ciągłej, jak i przerywanej.

Charakterystyka techniczna:

 • korpus, pokrywa: aluminium,
 • operator firmy PARKER,
 • temperatura robocza czynnika: od -10°C do +90°C,
 • temperatura otoczenia: max +50°C,
 • zakres ciśnień: 0,3÷8 bar,
 • prąd zmienny (AC):
  napięcia: 220-230 V, 240 V, 115 V, 48 V 24 V,
  moc: 4,5 W, 8 W, 6 W, 14 W,
 • prąd stały (DC):
  napięcia: 24 V,
  moc: 5 W, 9 W, 7 W, 14 W.

www.armak.com.pl