Skonfiguruj ekonomicznego robota kartezjańskiego od igus w ciągu zaledwie pięciu minut

Konfigurator robotów kartezjańskich drylin ułatwia wejście w automatyzację

Zautomatyzuj szybko, łatwo i ekonomicznie: pomaga w tym nowy konfigurator firmy igus. | Źródło: igus

Skonfiguruj i zaprogramuj robota w pięć minut, otrzymaj natychmiastową wycenę, wykonaj testy działania w rozszerzonej rzeczywistości i pobierz dane CAD z rysunkami technicznymi ? umożliwia to nowy konfigurator online dla robotów kartezjańskich igus. Połączenie z platformą dla robotyki RBTX ułatwia wejście w świat ekonomicznej automatyzacji.

Dzięki nowemu konfiguratorowi od igus, nasi klienci mają możliwość projektowania robotów kartezjańskich z serii drylin DLE. Wszystko co jest wymagane to przeglądarka z dostępem do Internetu. Użytkownik może wybrać typ robota kartezjańskiego z dowolnego miejsca na świecie. Za pomocą suwaków może ustawić wymaganą długość skoku i weryfikować w czasie rzeczywistym model 3D robota kartezjańskiego, który dostosowuje się do zmian ? z widokiem 360 stopni. Równie łatwe jest dla użytkownika dodanie odpowiedniego systemu sterowania dla robota kartezjańskiego, a tym samym stworzenie gotowego do podłączenia rozwiązania w ciągu kilku minut. Stała cena, która również dostosowuje się do procesu konfiguracji w czasie rzeczywistym, jest widoczna natychmiast. Modele CAD i rysunki wymiarowe są dostępne do pobrania natychmiast po konfiguracji. Ponadto, możliwe jest również zaprogramowanie robota poprzez wprowadzenie kilku parametrów. Jako cyfrowy bliźniak, animowany model 3D wizualizuje następnie określone ruchy. ?Dzięki tej funkcji kierujemy się mottem ?Sprawdź przed inwestycją? ? mówi Alexander Mühlens, kierownik działu technologii automatyzacji i robotyki w firmie igus. ?Automatycy mogą zapoznać się z ruchami robota i czasami cykli. Mogą wirtualnie przetestować sprzęt przed jego zakupem, dzięki czemu szybciej uzyskują wyniki, których potrzebują?.

RBTX ? Platforma igus dla ekonomicznej automatyzacji

Konfigurator robotów kartezjańskich drylin jest połączony z platformą dla automatyzacji RBTX, gdzie różni dostawcy ekonomicznej robotyki łączą swoje produkty i możliwości. W ten sposób znajdziesz nie tylko roboty kartezjańskie, ale także roboty SCARA, ramiona robotyczne, czy roboty typu delta. Można je łączyć z systemami wizyjnymi, chwytakami, GUI, silnikami, czujnikami i systemami sterowania od różnych producentów. Wszystkie komponenty dostępne w konfiguratorze zostały połączone i przeprowadzono testy ich kompatybilności. Oznacza to, że użytkownicy zdają sobie sprawę z bezpieczeństwa każdej konfiguracji. ?Automatyzacja decyduje o konkurencyjności firm w coraz większej liczbie branż. Dzięki nowemu konfiguratorowi robotów kartezjańskich zbliżamy się do umożliwienia, małym firmom o ograniczonych zasobach, automatyzacji bez generowania wysokich kosztów i nakładów czasu? ? podsumowuje Alexander Mühlens. ?To internetowe narzędzie jest pierwszym krokiem do przetestowania produktów znajdujących się na platformie RBTX przed ich zakupem. W przyszłości myślimy o konfiguratorze, który umożliwi połączenie wszystkich komponentów dostępnych na platformie, a następnie przetestowanie ich przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji?.

Wypróbuj konfigurator igus: https://www.igus.pl/info/n21-gantry-configurator