Skałko-szał i wspinaczkowi zapaleńcy

  ASTOR – dystrybutor rozwiązań dla przemysłu, został sponsorem III Memoriału Andrzeja Skwirczyńskiego. Amatorskie zawody wspinaczkowe, poświęcone pamięci znanego wspinacza i grotołaza – Andrzeja Skwirczyńskiego – odbyły się w minioną niedzielę, 13 maja, w jednym z najpopularniejszych podkrakowskich rejonów wspinaczkowych – Dolinie Będkowskiej. Organizatorem wydarzenia był Klub Wysokogórski Kraków.
  ASTOR, znany dostawca rozwiązań dla przemysłu, chętnie wspiera ciekawe przedsięwzięcia, dając siępoznać szerszej grupie odbiorców. Już drugi raz firma zaangażowała się więc w sponsoring zawodów wspinaczkowych. Mimo mistrzowskiej organizacji nie odbyło się bez perturbacji, a wszystko za sprawą płatającej figle – aury.
  –Chwała meteorologom!– podsumował Paweł Ćwiąkała, kierownik zawodów z Klubu Wysokogórskiego Kraków. –W ostatniej chwili zdecydowaliśmy się na zmianę pierwotnego terminu zawodów. Ostrzeżeni przez niesprzyjające prognozy pogody, przełożyliśmy zawody z soboty, 12 maja, na niedzielę. Dzięki temu uchroniliśmy zapał uczestników przed zgaszeniem przez intensywne opady deszczu!:)” 
  Ideą przyświecającą Memoriałowi Andrzeja Skwirczyńskiego jest umożliwienie sportowej rywalizacji wszystkim miłośnikom wspinaczki skałkowej. Z tego powodu większość dróg, dostosowana była do umiejętności nawet początkujących wspinaczy. Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z zasadami etyki wspinaczkowej. 
  „Przepis na niezapomnianą wspinaczkową ucztę dla ciała i ducha? Garść pasji + piękne widoki + szczypta dobrych chęci.” – komentuje Wojciech Kmiecik, Członek Zarządu Operacyjnego ds. Marketingu i PR w firmie ASTOR. „Wystarczy tylko dodać, że w tym roku zgłosiło się 105 zespołów, aby wiedzieć, że III Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego był strzałem w dziesiątkę!”
  Rywalizacja zawodników polegała na pokonaniu jak największej liczby dróg wspinaczkowych, spośród określonych przez organizatorów. W zawodach klasyfikowane były wyłącznie zespoły dwuosobowe.
  Wyniki przedstawiają się następująco:
  Kategoria Mieszana:
  I miejsce
  Zespół "DeLongi" w składzie Iwona Soczyńska (KW Warszawa) i Piotr Soczyński ( KW Warszawa) – 679 pkt. i 20 dróg.
  II miejsce
  Zespół "Omlet tiiim" w składzie Ola Niemiec (KS Korona/GM PZA) i Adrian Chmiała (Totem/Pajaksport.pl) – 653 pkt. i 18 dróg.
  III miejsce 
  Zespół "Ekstrakcja" w składzie Joanna Olesiuk (KW Warszawa/AZS PW) i Piotr Lipiński (KW Warszawa/AZS PW) – 525 pkt. i 16 dróg.
  Kategoria Żeńska:
  I miejsce
  Zespół "Jelon i Zając" w składzie Asia Klimas (KW Kraków) i Ilona Gawęda (KW Kraków) – 596 pkt. i 20 dróg.
  II miejsce
  Zespół "Cats Power" w składzie Justyna Gorzych ( KW Warszawa) i Sylwia Zarzycka ( KW Warszawa) – 508 pkt. i 17 dróg.
  III miejsce
  Zespół "COKOLWIEK" w składzie Marysia Haduch i Kamila Górowska – 435 pkt. i 13 dróg
  Kategoria Męska:
  I miejsce
  Zespół "Andrzej Marcisz -Robert Nejman" w składzie Andrzej Marcisz ( KS Korona)  i Robert Nejman ( KW Warszawa) – 1100 pkt. i 35 dróg.
  II miejsce
  Zespół "Gulo Gulo” w składzie Marek Cincio ( KS Korona) i Paweł Wojtas ( KS Korona) – 1013 pkt. 30 dróg.
  III miejsce
  Zespół "Nie-Święci Mikołajowie" w składzie Mikołaj Pudo (KW Kraków) i Cezary Kluś ( KW Kraków) – 912 pkt. i 26 dróg.